Dekolty w sukniach ślubnych. Jaki wybrać dla siebie?

W przygotowaniach do ślubu samoświadomość własnego ciała odgrywa wyjątkową rolę. Tu nie ma miejsca na przymykanie oka i zaklinanie rzeczywistości, bo takie zabiegi mogą jedynie odwrócić się przeciwko nam. Dekolty i górna część tułowia gra „pierwsze skrzypce” w przypadku kreacji ślubnej. Warto zatem wybrać taki fason, który uwydatni, co warte uwydatnienia i ukryje, co niekoniecznie należy podkreślać.

Rodzajów dekoltów jest wiele. Jaki wybrać ten właściwy, który stworzy duet doskonały z naszym ciałem?

Na kształt i głębokość dekoltu, obok indywidualnych preferencji, wpływa sylwetka, długość szyi, kształt ramion i wielkość biustu. Podstawowa zasada brzmi: układ pionowy wysmukla, poprzeczny poszerza. Warto pamiętać, że elementami optycznie wysmuklającymi są również: pionowe rozcięcia, rzędy guzików,puszczone w dół szale – oraz to, co nas najbardziej interesuje czyli układające się pionowo dekolty.

rodzaje dekoltów ślubnych

13 najczęściej spotykanych rodzajów dekoltu to: bez ramiączek (góra gorsetowa), serduszko, hiszpański (spadające ramiączka), szalowy, woda, łódka, okrągły, głęboki okrągły, serek (trójkątny, V), karo (kwadratowy), stójka, asymetryczny oraz amerykański.

Dekolt V

zdecydowanie pasuje dla kobiet, które pragną się wizualnie wysmuklić. Po takie rozwiązanie powinny sięgnąć panie z dużym i średnim biustem bądź szerokimi ramionami i krótką szyją. Paradoksalnie dekolt V świetnie nada się również dla kobiet z niewielkimi piersiami, ale masywniejszą sylwetką.

Dekolt V w sukni ślubnej

Łódka

to ciekawa propozycja dla tych pań, które mają drobne ramiona – masywne w tym fasonie nie wypadną najlepiej. Łódka dobrze komponuje się z niewielkim lub średnim biustem, dodatkowo – taka z kaskadami może przydać kilka centymetrów w obwodzie piersi. Pamiętaj, że jeżeli masz długą szyję dekolt ten optycznie ją skróci. A zatem, jeśli wręcz przeciwnie: szyję masz krótką i masywną – zrezygnuj z łódki.

Dekolt łódka

Dekolt w serduszko

Gorset wykończony takim dekoltem posłuży sylwetkom drobniejszym o niedużym i średnim biuście, nie wymagającym większego wsparcia. Dobrze wyglądają w nim panie o szerokim obwodzie ramion i raczej krótkiej szyi.

Suknie ślubne z dekoltem w serduszko

Dekolt z prześwitem

będzie odpowiedni dla kokietek, które lubią pokazać kawałek ciała, jednak w sposób możliwie subtelny i zawoalowany. To doskonała alternatywa dla pań z dużym biustem, które nie zamierzają go zakrywać (i słusznie – dekolty pod szyję przy sporych piersiach dodają sylwetce kilogramów), a jednocześnie nie chcą wyglądać wyzywająco.

Dekolt z prześwitem

Najkorzystniejszy kształt dekoltu dla sylwetki:

– krótka szyja: szalowy, hiszpański, głęboki, V

– długa szyja: stójka, woda, okrągły, łódka

– spadziste ramiona: woda, bez ramiączek, stójka, amerykański

– szerokie ramiona: V, łódka

– duży biust: bez ramiączek, głęboki okrągły, kwadratowy, V

– średni biust: amerykański, asymetryczny, kwadratowy, bez ramiączek, V

– mały biust: amerykański, łódka, woda, okrągły

Tekst, zdjęcia i suknie ślubne: Annais Bridal
www.annaisbridal.pl

Źródło: abcslubu.pl
www.abcslubu.pl
www.facebook.com/abcslubu

Warto również przeczytać:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *