Dlaczego nie warto oszczędzać na zatrudnieniu profesjonalnego fotografa ślubnego?

Organizując swój ślub często stoimy przed dylematem kto udokumentuje najważniejszy dzień naszego życia – znajomy, amator z rodziny czy profesjonalista? Koszt zatrudnienia dobrego fotografa ślubnego może być wysoki. W artykule dowiecie się dlaczego mimo wszystko warto postawić na profesjonalnego fotografa.

Ślub to ogromne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Młode pary bardzo często planują ten dzień przez wiele miesięcy chcąc dopracować każdy szczegół. Zdjęcia to niewątpliwie jedna z największych pamiątek ślubnych. Najlepiej, jeśli zajmie się nimi profesjonalista, a nie osoba z rodziny, ponieważ będzie w stanie uwiecznić najważniejsze momenty w sposób elegancki, a rodzina będzie mogła w tym czasie doskonale się bawić.

Fotograf ślubny to osoba, która doskonale zna się na swojej pracy i wie, w jakim miejscu powinna znaleźć się w danym momencie. Często kładzie się na podłodze lub staje na krześle tylko po to, aby uchwycić najlepsze momenty. Najczęściej trzeba liczyć się z koniecznością zawarcia z nim umowy na wiele miesięcy przed ślubem, ponieważ najlepsi profesjonaliści mają kolejki nawet na lata naprzód.

Czym różni się profesjonalista od amatora?

Może się wydawać, że profesjonalna fotografia ślubna nie jest trudnym zadaniem. W praktyce, wymaga ona jednak sporych umiejętności i posiadania odpowiedniego sprzętu. Dobry fotograf doskonale wie, w jaki sposób korzystać ze światła, a kiedy doświetlić dane miejsce. Poza tym, posiada wiele aparatów, obiektywów i liczne lampy, dzięki którym może osiągnąć najlepszy efekt. Dzisiaj wiele osób ogłasza się na portalach społecznościowych, czy serwisach związanych z organizacją ślubu i oferuje swoje usługi. Ich ceny znacznie się od siebie różnią. Wiele osób chcąc oszczędzić, decyduje się na zatrudnienie najtańszego fotografa. Dlaczego nie jest to dobra decyzja?

  • Takie osoby często nie posiadają żadnego doświadczenia, poza rodzinnymi imprezami, a ukończyły zwykły kurs fotograficzny dostępny dla wszystkich. Nie są oni często obyci ze specyfiką pracy na ślubach gdzie dzieje się wiele unikalnych momentów.
  • Z pewnością nie mają też odpowiedniego sprzętu fotograficznego, który tego dnia jest niezwykle ważny. W trakcie wesela konieczne jest użycie niezawodnego aparatu, który da rade we wszystkich zastanych warunkach.
  • Profesjonalista w cenie usługi często oferuje również wysokiej jakości wydruk zdjęć oraz przygotowanie pięknego albumu pamiątkowego.
  • Profesjonalny fotograf zadba o zapasowy sprzęt, w razie nieprzewidzianych sytuacji, oraz o zabezpieczenie kopii zapasowych powstałych zdjęć ślubnych.

Piękna pamiątka powinna kosztować

Zdjęcia ślubne to bardzo ważna pamiątka, do której wraca się długimi latami. Jest to też pamiątka dla dzieci, które nie miały okazji uczestniczyć w takiej uroczystości. Warto zadbać o to, aby fotografie te były gustowne i stanowiły piękną pamiątkę na lata której nie można się powstydzić. Profesjonalny fotograf ma doświadczenie i często doskonałe pomysły na to, w jaki sposób przygotować ujęcie i jak ustawić gości. Poza tym, podczas imprezy jest praktycznie niewidoczny, ponieważ przemyka pomiędzy osobami i dyskretnie fotografuje.

Organizacja ślubu i wesela to ogromny koszt dla państwa młodych i ich rodziców. W takiej sytuacji nie warto jednak robić oszczędności rzędu kilkuset złotych, a lepiej jest zapewnić sobie najpiękniejsze zdjęcia, które przez wiele lat będą przynosiły radość. Przy ograniczonym budżecie ślubnym zawsze można zaoszczędzić na innych, mniej istotnych rzeczach np. rezygnując z dodatkowych atrakcji (barman, pokazy, sztuczne ognie, gołąbki, aniołki etc.) lub przygotowując część rzeczy samemu jak zaproszenia, czy dekoracje. Z fotografem najlepiej podpisać umowę, ponieważ tylko wtedy można wyegzekwować od niego usługę. Przecież warto byśmy mieli gwarancję że ktoś odpowiedni udokumentuje nasz ślub. Może się zdarzyć że amator, czy znajomy może nie stawić się w dniu naszego ślubu albo stracić aparat czy omyłkowo skasować zdjęcia a wtedy możliwość wyegzekwowania czegokolwiek od takiej osoby jest minimalna.

Podsumowując, nie warto ryzykować przy tak ważnej sprawie jaką jest wybranie człowieka, który stworzy dla nas pamiątkę na całe życie. Postawienie na profesjonalistę daje nam komfort i gwarancję, że ta pamiątka będzie wartościowa. Kwiaty więdną, sukienkę zakłada się tylko raz, a wspomnienia z czasem ulatują, więc warto by były one utrwalone w godnej formie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *