Fryzura ślubna – porady dla Panny Młodej

Suknia ślubna jest bez wątpienia najważniejszym atrybutem panny młodej. Nie powinniśmy zapominać jednak o fryzurze ślubnej. Ważne aby ona nie tylko pasowała do sukni ale również trzymała się i błyszczała przez całą noc. Fryzura ślubna nie sprawi Ci kłopotów jeśli weźmiesz do serca poniższe rady.

1. Zarezerwuj termin czesania ślubnego u fryzjera, najwcześniej jak to możliwe!

Termin wizyty rezerwujemy zaraz po ustaleniu terminu ślubu. Co ważniejsze: wybieramy sprawdzonego fryzjera. Warto też się wybrać do salonu na fryzurę ślubną. Pamiętajmy też że śluby zazwyczaj odbywają się w sobotę a salony często pracuję wtedy krócej.

2. Umów się na próbne czesanie

Tak jak wyżej piszemy, próbne uczesanie jest ważnym elementem. Nie musimy ustalać tego od razu. Kilka tygodni przed ślubem masz jeszcze możliwość zmiany koncepcji, koloru czy długości włosów. Warto też zabrać ze sobą elementy dodatkowo które zamierzasz użyć tj. welon, diadem, toczek.

3. Przynieś zdjęcie sukni ślubnej

Dobrym pomysłem jest zabranie na wizytę u fryzjera zdjęcia samej sukni ślubnej. Fryzjer może wówczas dobrać najbardziej pasującą fryzurę do sukienki czy też kształtu twarzy lub rodzajów włosów. Można też pokazać kolczyki jakie wybrałyście na tą okazję.

4. Zapytaj narzeczonego, w jakiej fryzurze chciałby Cię widzieć tego dnia

Według nas narzeczony powinien odpowiedzieć, że w każdej fryzurze mu się podobamy aczkolwiek jeżeli lubi bardziej np. Twoje rozpuszczone loki czy wysokie upięcia, może warto to rozważyć. Oczywiście nic na siłę ponieważ to Ty musisz się w tej fryzurze później poruszać i to Ty będziesz miała ja na głowie.

Przeczytaj także o poradach dla Pana Młodego

5. Umyj włosy dzień przed, nie w dniu ślubu

Włosy umyte dzień przed są bardziej podatne na układanie. Świeże są sypkie i źle się układają. Nie musisz się martwić ze włosy mogą być nieświeże ponieważ fryzjer na pewno użyje lakieru który dodatkowo zmatowi i wysuszy Twoje włosy. Należy jednak pamiętać, że każda z nas ma inne włosy i co u jednej wychodzi, u drugiej może niekoniecznie. Warto dlatego wybrać się na fryzurę ślubną kiedy fryzjer doradzi nam jak najlepiej postępować.

6. Nie eksperymentuj z włosami przed ślubem

Zasada ta powszechnie znana jest niestety często łamana. Nie decyduj się na znaczne skrócenie czy przedłużenie włosów.  Taka sama zasada dotyczy trwałej i innych zabiegów fryzjerskich. Jeżeli planujesz farbowanie włosów, dokonaj tego najpóźniej tydzień przed ślubem.

7. Fryzura na wesele musi wyglądać pięknie z każdej strony

Nie zapomnij podejrzeć fryzury z każdej strony ponieważ tak właśnie będą na Ciebie patrzeć goście. W trakcie ceremonii to właśnie Twoja fryzura będzie przyciągała wzrok.

8. Pomyśl o ogólnym wyglądzie

Nie tylko fryzura musi być perfekcyjna tego dnia. Również całe ciało a w szczególności skóra, dłonie i paznokcie. Maseczki i zabiegi pielęgnujące powinnaś zacząć na kilka miesięcy przed ślubem.

9. Nie narzucaj fryzury swojej świadkowej

Świadkowa to Twój doradca, pozostaw jej trochę wolności co do wybory fryzury.

10. Najpierw fryzjer, później makijaż

Magiczna zasada brzmi: najpierw czesania a dopiero później malowanie twarzy. Fryzjerzy często używają środków które mogą niekorzystnie wpłynąć na kondycję Twojej twarzy.

11. Ostrożnie zakładaj suknię ślubną

W momencie zakładanie sukni ślubnej, warto nałożyć na głowę chustkę lub apaszkę. Ten prosty zabieg uchroni fryzurę o zahaczeniem np. o haft sukienki.

12. Baw się dobrze!

Pamiętaj, ze najważniejsza jest dobra zabawa i Twoje samopoczucie!

Tekst: redakcja

Warto również przeczytać:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *