Idealny fotograf, idealne ujęcia – na co fotograf zwraca uwagę?

Na jakie ujęcia powinniście liczyć i na co dobry fotograf zwraca uwagę przy realizacji sesji oraz fotoreportażu ze ślubu i wesela. Na pozór to oczywiste, ale w Waszym albumie oprócz emocji i kluczowych momentów ceremonii oraz przyjęcia, dobrze aby znalazły miejsce także ważne dla Was detale.

Przed ceremonią ślubną:

zdjęcia z przygotowań, z wykonywania makijażu, fryzury, ubierania sukni, detale sukienki i dodatków panny młodej i pana młodego, biżuterii, zbliżenie obrączek, moment wręczenia bukietu, błogosławieństwa, wyjścia z domu.

fotografia Mirek Żywicki

Oprawa i dekoracja wesela:

zdjęcia bukietu i przypinki, dekoracji auta, ławek i ołtarza w kościele, sali USC lub innego miejsca ślubu, dekoracji stołów, miejsca wesela, zbliżenie winietki, menu weselnego, upominków dla gości, księgi gości, szwedzkiego stołu, fontanny czekoladowej i innych elementów oprawy.

przejazd bryczką

Fotograf na wesele

Ceremonia i ważne dla młodej pary momenty:

wejście do kościoła lub USC, przysięga, włożenie obrączek, pocałunek młodej pary, odbieranie życzeń i gratulacji, wyjście z kościoła lub USC, zdjęcie wszystkich gości (część jest wyłącznie na ślubie), przywitanie chlebem i solą przed salą, wniesienie na salę panny młodej, toast weselny, młoda para przy stole, ujęcia z pierwszego tańca, krojenia tortu, podziękowania rodzicom.

fotografia Mirek Żywicki

kościół

Zdjęcia weselne z rodziną i przyjaciółmi:

zbiorowe ujęcie pary młodej i wszystkich gości, zdjęcia panny młodej ze świadkową i druhnami, pana młodego ze świadkiem i drużbami, zdjęcia młodej pary z rodzicami, dziadkami, rodzicami chrzestnymi, dziećmi.

fotografia ślubna Creative

pan młody z przyjaciółmi

Zabawa weselna:

tańcząca para młoda, tańce z rodzicami, świadkami, gośćmi, oczepiny, zabawa karaoke, konkursy, DJ lub orkiestra, bawiący się goście, zdjęcia wszystkich gości przy stołach (oczywiście w podgrupach).

zabawa weselna

Atrakcje weselne:

strzelający balon, confetti, pokaz sztucznych ogni, pokaz tańca lub barmański, zdjęcia artystów (muzyk, śpiewaczka), płonące potrawy i inne niespodzianki, o których fotograf musi być wcześniej poinformowany. Jeśli tego nie zrobicie, może niefortunnie być w drugim końcu sali i ważny, a niepowtarzalny moment ucieknie.

atrakcja weselne

Emocje:

oczekujcie podpatrzonych momentów, w których i młoda para, i goście, wyrażają emocje, a fotograf zamienia się w fotoreportera.

fotografia studio fotos biała podlaska

wesele

To, co Was wyróżnia:

detal związany z lokalną tradycją, ukochany zwierzak, ważne dla Was osobiste drobiazgi.

pan młody

Plener:

zdjęcia plenerowe zależą od stylu fotografa, pomysłu i miejsca sesji. Tutaj już od Waszego wyboru i inwencji zależy jaki materiał zostanie uwieczniony.

fotografia marcin haliburda

Tak jak przygotowujecie plan dnia ślubu, tak warto pomyśleć nad planem zdjęć i dostosować go do swoich upodobań. Większość z proponowanych do uwiecznienia momentów profesjonalni fotografowie mają w standardzie pracy. Specjalne życzenia powinni usłyszeć od Was.

Tekst: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *