Medale za długoletnie pożycie przyznane

13 października 2012 roku w miejskim ratuszu uhonorowano medalami za długoletnie pożycie 41 par małżeńskich z gminy Biała Podlaska. Przybyli goście z rąk prezydenta miasta i wójta gminy Biała Podlaska odebrali medale i życzenia za zgodne przeżycie 50 lat w związku małżeńskim.

To już druga w tym roku tura obchodów 50-lecia pożycia małżeńskiego. Rozpoczęto ją mszą świętą w kościele NNMP przy ulicy Brzeskiej w Białej Podlaskiej. Podobnie, jak pierwsza, która odbyła się w czerwcu, również tym razem organizatorem uroczystości był Urząd Stanu Cywilnego, natomiast patronat nad zdarzeniem przejęli Prezydent Miasta – Andrzej Czapski i Wójt Gminy Biała Podlaska – Wiesław Panasiuk. Uhonorowano 41 par małżeńskich, jednak na uroczystość nie wszyscy mogli przybyć.

medale za długoletnie pożycie Biała PodlaskaMedalami odznaczeni zostali: Bojczuk Piotr i Teresa, Chomko Jan i Barbara, Chwedoruk Jan i Krystyna, Czubaj Eugeniusz i Bogumiła, Doroszuk Władysław i Marianna, Gierełko Józef i Zofia, Golduch Michał i Regina, Kalitka Stanisław i Janina, Kaniewski Antoni i Irena, Kołodziejak Jan i Leokadia, Krać Stanisław i Krystyna, Krawczyk Kazimierz i Danuta, Kurianowicz Lucjan i Wanda, Kurjaniuk Piotr i Franciszka, Kuryk Jan i Irena, Laszuk Adolf i Zofia, Lubaszewski Henryk i Izabella, Lubczuk Henryk i Lidia, Łukjańczuk Feliks i Elżbieta, Maksymiuk Franciszek i Genowefa, Marciniak Mieczysław i Maria, Mizerny Stanisław i Marianna (60-lecie), Niemikucki Jerzy i Stanisława, Nogal Henryk i Halina, Olesiejuk Tadeusz i Zofia, Pyrka Ryszard i Kazimiera, Raczyński Józef i Helena, Ruszkowski Ryszard i Józefa, Rytel Andrzej i Helena, Skorek Stanisław i Ludmiła, Skutnicki Janusz i Regina, Sowiński Edward i Regina, Stalewski Wiesław i Irena, Sucharzewski Piotr i Danuta, Supruniuk Marian i Zofia, Szołucha Aleksander i Eugenia, Szyszko Eugeniusz i Krystyna, Tomaszuk Stefan i Władysława, Trantau Ryszard i Irena, Weremko Edward i Danuta, Ziętecki Ryszard i Alina.

Tę podniosłą chwilę uczczono lampką szampana i słodkościami. Pary małżeńskie otrzymały medale przyznane im zgodnie z postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego z dnia 9 maja 2012 roku oraz bukiety kwiatów. Uroczystość umilała gościom Kapela Ludowa „Podlasiacy” z Bialskiego Centrum Kultury pod kierownictwem Andrzeja Karasia. Obchody Złotych Godów nie mogłaby się odbyć, bez zaangażowania pań z bialskiego Urzędu Stanu Cywilnego, pod kierownictwem Iwony Kaliszuk.

Sprawa jest to niesłychana,
Pani chce poślubić Pana,
Rzeczy są to niestworzone,
On chce pojąć ją za żonę.
Więc gdy Pan ten wraz z tą Panią
Mężem i żoną już się staną,
Niechaj będą parą zgraną.

Te słowa najlepiej świadczą o tym, jak dobranymi parami są uhonorowane małżeństwa, które przeżyły zgodnie aż 50 lat.

Tekst i zdjęcia: Edyta Romaniuk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *