Piękny prezent ślubny z Ćmielowa

Koperta czy toster? Wybór odpowiedniego prezentu dla nowożeńców, to często nie lada wyzwanie.  Jeśli chcemy młodej parze ofiarować coś naprawdę pięknego, warto wybierać przedmioty praktyczne, ale jednocześnie ponadczasowe i uniwersalne.

„Dopóki śmierć Was nie rozłączy”,

czyli piękny prezent ślubny z Ćmielowa

prezent ślubnyNa długie lata

Ślub to szczególny moment – to jedna z tych nielicznych chwil, kiedy deklarujemy, że chcemy czegoś „na zawsze”. Ważne jest więc, by przedmioty, które w ten dzień podarujemy nowożeńcom, mogły również pozostać z nimi na długie lata. Dokonując wyboru ślubnego prezentu nie należy kierować się sezonową modą czy sięgać po rzeczy, które tylko wyglądają atrakcyjnie. Ślubne prezenty powinny być także eleganckie i dobre gatunkowo. – radzi właścicielka ekskluzywnego, ślubnego obiektu Dwór Korona Karkonoszy i doradca ślubny, Joanna Hoc –Kopiej.

Lwowska biel wiecznie młoda

Porcelanowy zestaw obiadowy, to nie tylko praktyczny, ale także niezwykle wytworny i piękny podarunek. Dlatego tak wiele naszych serwisów kupowanych jest właśnie przez gości weselnych.  – wyjaśnia Joanna Niedziela, dyrektor Handlowy z Zakładów Porcelany „Ćmielów”.

Doskonałym przykładem prezentu dla nowożeńców jest serwis obiadowy z kolekcji Lwów. Ten wyjątkowo romantyczny i klasyczny, a jednocześnie ponadczasowy serwis, niezwykle sprawnie „maskuje swoje lata”. Stworzone na bazie kwadratu wazy i talerze, sugerują modernistyczne inspiracje i współczesny design. Jednak regularny, wysmuklony kształt naczyń odsłania wierność klasycznym formom. W rezultacie Biały Lwów, w wersji pozbawionej dekoracji, zachwyca subtelnością i doskonale skrywa sekret swojego wieku. Fason ten został  bowiem stworzony jeszcze w latach 30 – tych i od tamtej pory nieprzerwanie zachwyca elegancją i lekkością.

prezent ślubnyPiękno uniwersalne

Szlachetna biel porcelany sprawia, że Biały Lwów pasuje jednocześnie do nowoczesnych, jak i wytwornych, stylizowanych wnętrz. W ten sposób, w zależności od wystroju, serwis uwypukla przedwojenną elegancję lub odważne, geometryczne kształty. Ta podwójna estetyka sprawia, że porcelanowy zestaw z kolekcji „Lwów” sprawdzi się jako piękny i trafiony prezent dla nowożeńców, którzy dopiero urządzają swój wspólny dom.

Podkreślona wytworność

 – Moda na porcelanowe naczynia bez zdobień to obecnie najpopularniejszy trend wśród porcelany ślubnej – ocenia Anna Mazurkiewicz, właścicielka sklepu z porcelaną – Wynika to nie tylko z uniwersalności takiego zestawu, ale także ze względów praktycznych – białą porcelanę można zwykle bez obaw wkładać do zmywarki czy mikrofalówki. Jeśli jednak szczególnie zależy nam na wytworności prezentu, dobrym wyborem będzie klasyczny serwis otoczony złotą lub srebrną obwódką.

W takiej wersji występuje również zestaw Lwów, w dekoracji Leonia. Ręcznie malowane, platynowe brzegi serwisu doskonale podkreślają piękny kształt naczyń i wyjątkowość każdego posiłku, przy którym będą zasiadać małżonkowie.

Tekst i zdjęcia: Zakłady Porcelany „Ćmielów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *