Szmaragdowy kolorem roku

Amerykańska firma Pantone co roku ogłasza najmodniejszy kolor przewodni w modzie, designie i wzornictwie. W tym roku to szmaragdowy został wybrany kolorem roku. Barwa ta, pełna żywiołu i głębi, ma w sobie dynamizm i tajemniczość, dzięki której te oryginalne kamienie od wieków zachwycają swym pięknem.

Szmaragd z greckiego „smaragdos”  znaczy zielony. Charakterystyczna barwa powstaje dzięki tlenkowi chromu. Szmaragdy wydobywane są w Austrii, Kolumbii, Australii, Indiach, Brazylii i USA. Podobno patrzenie na nie sprawia, że osłabiony wzrok „odpoczywa” a kolor zielony wpływa uspokajająco na ciało i duszę oraz sprzyja harmonii.

Przez ostatnich kilka lat, szmaragdowy stał się popularny nie tylko wśród projektantów ale również wśród panien młodych. Kolor ten jest szczególnie widoczny w modzie i dodatkach. Jeżeli lubisz takie odcienie, nic nie stoi na przeszkodzie aby wpleść trochę koloru w uroczystość ślubną. Zaproszenia, suknie druhen są jak najbardziej na miejscu.

Buty ślubne

jeśli chcesz wyglądać modnie, wybierz wysokie szpilki, jeśli jesteś konserwatystką proponujemy połączenie butów w kolorze kości słoniowej z broszką ze szmaragdem.

Obrączki ślubne i pierścionek zaręczynowy

z takim kolorem na pewno nie zapomnisz roku w którym powiedziałaś tak swojemu mężowi.

jubiler niewęgłowski

kolczyki z diamentami i szmaragdami YES

zawieszka z diamentem i szmaragdami YESi-konplott-indian-paradise-kolczyki-petrol Kolczyki z żółtego i białego złota z brylantami i szmaragdami1490 Zawieszka z żółtego złota z diamentem i szmaragdem

Suknia ślubna

suknię można ozdobić wstążką lub przypinką w szmaragdowym odcieniu, a buty kokardą lub broszką.

szmaragdowe suknie ślubne

szmaragdowa suknia ślubna

suknia z szmaragdową wstawką

szmaragdowa suknia ślubna

szmaragdowa suknia ślubnasukienka sonia pena

Bukiety ślubne i dodatki

dodatki weselne w kolorze szmaragdu

dodatki weselne w kolorze szmaragdu

szmaragdowy bukiet ślubny

szmaragdowy tort weselny

szmaragdowy bukiet dawanda

Szmaragdowy ślub

szmaragdowe torty weselneskórzana kosmetyczka szmaragdowa kopertówka

Szmaragdowy makijaż ślubny

to kolejna modna opcja, jednak decyzję co do jego wyboru pozostawcie wizażystce, bo przy oku nie każdy odcień będzie pasował. Odważne panny młode mogą wybrać szmaragdowy manicure.

szmaragdowy makijaż

Tekst: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *