Czekoladowe fontanny

Pomysł na czekoladowe fontanny został sprowadzony do Polski po tym, jak stał się absolutnym hitem wszelkiego rodzaju imprez w USA i Europie Zachodniej.

czekoladowe fontanny studio design

Podczas organizowanych przez nas wesel, bankietów, wieczorów panieńskich i kawalerskich fontanny stają się niebywałą atrakcją, nieustannie gromadząc wokół siebie spore grupy gości. Nie do przecenienia jest więc „integracyjna” rola fontanny, która sprzyja rozmowom, zawieraniu nowych kontaktów, budowaniu więzi.

Czekoladowa fontanna to system kaskad, po których zamiast wody płynie aksamitna, rozpływająca się w ustach, gorąca czekolada. Cieszy ona zatem zarówno oko, jak i podniebienie. Wokół fontanny ustawiane są dodatki – owoce i galanteria cukiernicza, które spożywa się, nadziewając uprzednio na specjalne patyczki i zanurzając w czekoladzie.

Wielkości fontann

Fontanny dobierane są w zależności od potrzeb spośród kilku dostępnych wielkości:

  • mini
  • mała
  • średnia
  • duża

Są one w stanie obsłużyć od kilku do kilkuset osób.

Czekoladowe fontanny, Studio Design

Rodzaje czekolady

W fontannie mogą płynąć trzy podstawowe rodzaje czekolady: mleczna, gorzka i biała. Istnieje też cała gamę czekolad smakowych, zróżnicowanych także pod względem kolorystycznym, między innymi: truskawkowa, pomarańczowa, karmelowa, cappuccino, limonkowa. Przy organizacji imprez z dużą liczbą uczestników radzimy wynająć dużą fontannę z czekoladą „klasyczną”, a wraz z nią, jako dodatkową atrakcję, małą kaskadę z czekoladą smakową.

Dodatki

Jako dodatki do zanurzania w czekoladzie można użyć:

  • owoce egzotyczne (cząstki melona, banany, kiwi, ananasy, pomarańcze, winogrona),
  • owoce sezonowe (truskawki, śliwki, agrest, jabłka, gruszki, brzoskwinie),
  • galanterię cukierniczą (wafelki, rurki, biszkopty, pianki marshmallow).

Koszty

Koszt wypożyczenia fontanny zależy od jej wielkości, liczby uczestników imprezy (a zatem ilości czekolady), czasu użytkowania. Stanowi wydatek od kilkuset do około trzech tysięcy złotych.

Znacie staropolskie powiedzenie „niebo w gębie”? Zarezerwujcie je dla czekoladowej fontanny, która pozwoli w pełni zrozumieć jego sens…

Tekst: redakcja

 

Warto również przeczytać:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *