Co zamiast klasycznej fotobudki na wesele? Oto kilka przykładów oryginalnych atrakcji

Fotobudka to jedna z najczęściej pojawiających się na weselach atrakcji. Choć zwykle sprawdza się bez zarzutów, a zaproszeni goście bawią się przy niej świetnie, to wiele młodych par organizujących najważniejszą imprezę swojego życia, zaczyna rozglądać się za innymi, nieco bardziej wyszukanymi pomysłami na urozmaicenie tego wyjątkowego wieczoru. Jak się okazuje, alternatyw jest naprawdę sporo i dużą część z nich można zamówić u tej samej firmy, która zajmuje się wynajmem fotobudki.

Fotobudki opanowały polskie wesela i stały się bardzo powszechną atrakcją. Nic więc dziwnego, że niektóre osoby, które chcą wyróżnić swoją imprezę na tle innych, szukają bardziej oryginalnych zabaw i niespodzianek dla zaproszonych gości. Tu jednak pojawia się pułapka w postaci ogromnych kosztów zamówienia niecodziennej atrakcji oraz obawa przed tym, czy na pewno przypadnie ona weselnikom do gustu. Fotobudka jest sprawdzona i zawsze zachęca ludzi do zabawy. Dobrym pomysłem jest więc znalezienie atrakcji, która z jednej strony zaskoczyłaby gości swoją niecodzienną formą, a z drugiej działałaby w podobny sposób, co budka do wykonywania ekspresowych zdjęć. Przykłady takich weselnych urozmaiceń prezentujemy poniżej.

Gifbudka

Gifbudka lub po prostu budka do gifów to urządzenie, które do złudzenia przypomina zwykłą fotobudkę. Nawet korzystanie z tej atrakcji wygląda niemal identycznie jak w przypadku tradycyjnego aparatu do zdjęcia. Różnica polega jednak na tym, że zamiast fotografii otrzymujemy wygenerowany plik graficzny, na którym widoczny jest ruch uczestników zabawy. Efekt jest zabawny i bardziej dynamiczny, a uzyskanym gifem w mgnieniu oka możemy pochwalić się np. w mediach społecznościowych, co na pewno przypadnie do gustu każdemu, kto aktywnie udziela się w sieci. Podobnie jak w przypadku fotobudki, gify wykonywane są na kolorowym tle, a do urozmaicenia obrazka wykorzystywane są zabawne imprezowe gadżety.

Fotolustro

Fotolustro, nazywane także selfie mirror, pojawiło się na polskim rynku stosunkowo niedawno. Ci, którzy mieli już okazję skorzystać z tej atrakcji wiedzą jednak, że za moment może ono pojawić się na wielu polskich weselach. Cel zabawy jest w zasadzie podobny, jak w przypadku klasycznej fotobudki – chcemy zrobić sobie szalone, zabawne lub po prostu pamiątkowe zdjęcie. Różnica polega jednak na tym, że nie stajemy przed tradycyjnym obiektywem, ale przed interaktywnym lustrem, które będzie zachęcać do wykonywania rozmaitych póz, a także będzie nas komplementować. Tego typu nowoczesne i interaktywne urozmaicenie zabawy weselnej z pewnością przypadnie do gustu gości i samych nowożeńców.

Fotomozaika

Fotomozaika sprawdzi się w przypadku, gdy państwo młodzi chcą po swoim weselu otrzymać fantastyczną pamiątkę w postaci wielkiego obrazu stworzonego z kilkuset zdjęć gości. Fotografie robione są niemal identycznie jak przy zwykłej fotobudce, natomiast najważniejsze jest naklejenie ich w odpowiednim miejscu, by na samym końcu wszystkie fotki stworzyły obraz z wybranym wcześniej wzorem. Efekt jest piorunujący, zabawa przednia, a nowożeńcy będą mogli latami cieszyć się z oryginalnej i niezwykłej pamiątki z najważniejszego wieczoru w życiu.

Fotobudka FreezMe

FreezMe to atrakcja, która poniekąd łączy ze sobą tradycyjną fotobudkę, gifbudkę oraz efekt zamrożenia. Zasady zabawy są bardzo proste – na wybranym tle pozujemy (najlepiej z zabawnymi gadżetami) i czekamy aż aparat wykona swoją pracę. Efektem nie będzie jednak ani zdjęcie, ani zwykły gif, ale krótka animacja, która będzie prezentować uczestników zabawy w „zamrożonej” pozycji (niemal jak w słynnym „Matriksie”). Takim plikiem możemy oczywiście pochwalić się natychmiastowo w social mediach.

Slowmotionbudka

Ostatnim pomysłem na urozmaicenie wesela jest zamówienie budki do filmików slowmotion. W tym przypadku pozujemy, wygłupiamy się w taki sam sposób, jak przy klasycznej fotobudce. Tym razem jednak, zamiast zdjęcia, otrzymujemy krótki materiał wideo, na którym każdy ruch jest odpowiednio spowolniony. Taki filmik jest nie tylko zabawny, ale stanowi świetną pamiątkę z wesela.

Materiał powstał przy współpracy z firmą Fotobudka Wrocław Fotoboxik.

Jedna myśl nt. „Co zamiast klasycznej fotobudki na wesele? Oto kilka przykładów oryginalnych atrakcji

  1. Slowmotion budka? Ciekawe… nigdy o czymś takim nie słyszałem, ale krótki materiał video zamiast zdjęc brzmi fajnie :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *