Zero waste, a ślub w stylu boho

Wesele jak najbardziej może być przyjazne naturze! Wystarczy zdecydować się na uroczystość zachowaną w klimacie boho z użyciem elementów zero waste. Dzięki temu nie tylko efekt będzie bardzo oryginalny i zaskakujący, ale przede wszystkim ekologiczny!

Styl boho ściśle nawiązuje do przyrody i bliskości z nią. To dlatego podczas organizacji takiego wesela, warto kierować się jego głównymi założeniami i wybierać ekologiczne dodatki w zgodzie z ideami zero waste.

Pomysłów na ozdoby oraz dodatki weselne w charakterze i w zgodzie z duchem zero waste jest naprawdę wiele! Jedynym ograniczeniem w tej kwestii jest wyobraźnia. Tak naprawdę można wykorzystać każdy element przyrody i stworzyć z niego coś zachwycającego.

Takim przykładem są na przykład leśne stroiki. Doskonale spiszą się one na weselnych stołach. Przygotować je można z mchu, liści, owoców leśnych, czy gałązek. Umieścić je można bezpośrednio na stole lub w słoikach, które nawiązywać będą do popularnych ostatnio, lasach w słoikach.

Oczywiście obowiązkowym elementem wesela w stylu boho są także słomki wykonane z papieru. Papierowe słomki coraz częściej wypierają te plastikowe wraz z rosnącą świadomością społeczeństwa, co oczywiście działa na korzyść środowiska. Podstawki pod talerze oraz szklanki, jak najbardziej mogą być wykonane z drewna. Dodatkowo wygląda to bardzo efektownie. Na ścianach lub po sufitem można zawiesić papierowe girlandy, lub słoiki ze znajdującymi się w środku świeczkami. Sprawi to, iż nastrój od razu zamieni się w bardziej romantyczny. Takie dodatki sprawdzą się zwłaszcza na sali tanecznej.

Nie powinno zabraknąć także naturalnego konfetti. Może być ono wykonane z liści, pociętych na małe kawałki gałązek drzew iglastych lub suszonych kwiatów. Elementy boho i zero waste można przemycić na wiele sposobów. Pojedyncze gałązki drzew iglastych można porozmieszczać pomiędzy talerzami lub poprzyczepiać jako ozdobniki do butelek z alkoholem. Warto kierować się jednak minimalizmem, ponieważ jest to jedna z cech stylu boho. Całość powinna ściśle nawiązywać do bliskości z naturą i dlatego też wszystkie elementy plastikowe warto zastąpić tymi papierowymi lub szklanymi, które można będzie ponownie wykorzystać w przyszłości.

Ochrona przyrody oraz szeroko pojęta ekologia to ostatnio hasła nadzwyczaj popularne. Warto więc wykorzystać przynajmniej kilka z jej założeń i zorganizować wesele w stylu boho z wykorzyytaniem dodatków i elementów zero waste. Efekt na pewno spodoba się gościom, a całość będzie prezentować się bardzo lekko i przede wszystkim w zgodzie z naturą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *