Fotografia ślubna w Warszawie – nowa moda na sesje plenerowe

Nie od dziś wiadomo, że fotografia ślubna to niepowtarzalna pamiątka przywołująca na myśl wspaniałe chwile z dnia zaślubin i przyjęcia weselnego. Każda młoda para pragnie często wracać do tych wspomnień i śmiało pokazywać je rodzinie i przyjaciołom. Zwłaszcza jeśli pomysł na fotografie jest nietypowy – takim właśnie jest chociażby plener w Warszawie. Pozornie doskonale znane miejsca nabierają intymnego charakteru i pokazują codzienność w połączeniu z miłością i oddaniem tylko tej drugiej osobie.

Jak wybrać specjalistę od fotografii ślubnej z Warszawy?

Wielu parom może się wydawać, że znalezienie odpowiedniej osoby to nic trudnego. Dlatego często zostawiają to zadanie na ostatnią chwilę. A tymczasem fotografia ślubna jest tak popularna, że profesjonaliści mają zajęte kalendarze nawet kilka lat w przód. Nawet w Warszawie, gdzie liczba fotografów wynosi przynajmniej kilkaset osób wcale to nie jest łatwiejsze. Warto przed podpisaniem umowy dokładnie prześledzić portfolio wybranego fotografa i zobaczyć, jaki jest jego styl pracy i efekty końcowe współpracy z młodymi. Przykładowo, nie każdy fotograf zgodzi się, aby spędzić ze swoimi klientami cały dzień i fotografować ich w oddalonych od siebie częściach miasta. Ale są też tacy, który z przyjemnością realizują plenery począwszy od wczesnych godzin porannych, aż do późnego wieczora. Warto zatem już na samym początku współpracy wiedzieć czego my sami oczekujemy od współpracy z fotografem. Wtedy znacznie łatwiej będzie znam znaleźć wspólny język i uzgodnić szczegóły zadowalające obie strony.

Co warto wiedzieć o fotografii ślubnej w Warszawie przed podpisaniem umowy?

Rozmowy i spotkania z wybranymi przez siebie fotografami to dopiero początek drogi do ostatecznego wyboru i podpisania umowy. Fotografia ślubna powinna być dokładnie przemyślana w każdym zakresie. Spójny plener, piękne kadry na tle Warszawy i zapatrzeni w siebie państwo młodzi to efekt takiego właśnie precyzyjnego wyboru. Fotografia ślubna to nie przypadkowe ujęcia, to pokazanie młodych w ważnych dla nich miejscach nawet jeśli jest to zwykła kawiarnia, park czy centrum handlowe – zobacz http://www.agnieszkaklosinska.pl. Warto zatem określić, jakie ujęcia klienci chcieliby posiadać w swoim albumie oraz czy ich wykonanie jest możliwe. Potem przychodzi czas na wybór terminów – lepiej określić kilka dat, jeśli na przykład pogoda spłatałaby figla i uniemożliwiła większość ujęć. W grę wchodzi także termin ostatecznej realizacji zlecenia, czyli dostarczenia klientowi gotowego produktu (w zależności od zapisów w umowie może to być określona ilość zdjęć na nośniku cyfrowym, wywołane zdjęcia bez oprawy bądź album lub fotoksiążka). Nie bez znaczenia są także warunki rozliczenia i zaliczki/zadatki, co też powinno zostać omówione i zawarte w umowie.

Fotografia ślubna to niezwykle szerokie zagadnienie, które należy poruszyć już na długi czas przed ślubem. To pozwoli młodym wybrać profesjonalnego i doświadczonego fotografa, który zrealizuje planowane zlecenie dokładnie tak, jak wymarzyli to sobie jego klienci. I będzie dumny z odbytej współpracy tak samo jak i oni sami. A jak wiadomo, zadowoleni klienci, to najlepsza wizytówka każdego fotografa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *