Lista prezentów ślubnych

Ślub to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu każdego człowieka. Magiczny, podniosły, pełen emocji. A dla gości odwieczne pytanie: dać pieniądze czy prezent? Właśnie… prezenty.

lista prezentów

Temat, który zarówno Młodym jak i gościom spędza sen z powiek. Praktycznym rozwiązaniem jest zatem stworzenie listy prezentów. Jeśli młodzi nie mają na to czasu, zająć się tym mogą świadkowie bądź rodzeństwo. Listę taką możemy także stworzyć w wybranych przez siebie sklepach – również, coraz popularniejszych, sklepach internetowych. O założeniu listy prezentowej informujemy ustnie, przy wręczaniu zaproszeń, bądź pisemnie – w ich treści.

Zobacz inspiracje na prezenty w stylu eko.

Najlepiej poprosić zaufaną osobę odpowiedzialną za listę prezentów i poinformować gości, aby właśnie z tą osobą się kontaktowali. Powinna doradzić gościom, jaki prezent wybrać zgodnie z ich finansowymi możliwościami i nadzorować, które pozycje z listy są już zarezerwowane. Niedopuszczalne jest udostępnianie informacji kto, co i za ile kupił. W sieci istnieje dużo stron internetowych na których można stworzyć własne listy prezentów – jeśli decydujecie się na skorzystanie z takiej aplikacji, wybierzcie tą, która zapewni dyskrecję Waszym gościom. Nie zapominajcie, że skorzystanie z listy prezentów to tylko opcja, a nie obowiązek gości weselnych.

Co podarować Parze Młodej zamiast kwiatów?

Osoby posiadające rodzinę przywiązaną do tradycji mogą listę prezentów potraktować wybiórczo i zwrócić się z tą propozycją do węższego grona np. tylko znajomych lub osób z pracy. Lista prezentów może zostać założona zaocznie, bez wiedzy narzeczonych – jest to świetny pomysł, gdy chcemy obdarować Parę Młodą sensownym prezentem, a nie stać nas w pojedynkę na kupno czegoś bardzo drogiego. Nie ryzykujmy również kupując popularne prezenty takie jak przypadkowe sztućce, czajnik, pościel czy ręczniki – nie wiemy czy trafimy w gusta Młodych i czy nasze prezenty z żalem nie wylądują głęboko w szafie.

Bony prezentowe

A co, jeśli nie ma chętnych do tworzenia list prezentowych, a podarowanie młodym gotówki nadal nie jest naszym wymarzonym prezentem?

Prośba o pieniądze zamiast prezentów ślubnych

Aby Parze Młodej ze ślubu nie pozostały tylko wspomnienia (bądź gotówka na kolejne raty kredytu) możemy podarować im bony prezentowe do zrealizowania w sklepie, który wiemy że lubią. Doskonałym pomysłem mogą być bony w sklepach zajmujących się sprzedażą elementów wystroju wnętrz – tym sposobem pomożemy bliskim nam ludziom stworzyć dom, o którym marzą a oni sami, nawet po latach, patrząc na piękny mebel, ramkę na zdjęcia czy gustowną zastawę stołową zawsze będą pamiętać, że dostali ją od nas w prezencie ślubnym.

Dzięki takiemu prezentowi damy im szansę na zaaranżowanie mieszkania ze smakiem i stylem i sprawimy, że ich nowa droga życia będzie „pięknie urządzona”.

Sprawdź jak samemu zrobić kokardkę na prezenty

Tekst: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *