Pan Młody na muszce

Pan Młody i muszka w stylizacjach od Giacomo Conti

Muszka od zawsze silnie powiązana była z krawatem, choć w przeciwieństwie do niego, jej rodowód wywodzi się od chust wiązanych w kokardę pod szyją przez mężczyzn. Z czasem chusty stawały się coraz węższe i mniejsze, aż przyjęły ostateczną, znaną nam dziś doskonale formę. Obecnie spotykamy dwa rodzaje much:

  • wiązaną – jest to bardziej formalna wersja muchy oraz
  • zapinaną – wersja wygodniejsza i mniej formalna

Mucha wyśmienicie podkreślić może charakter i powagę ślubnej uroczystości. By zobrazować temat, przedstawiamy dwa lookbooki z kolekcji wiosna-lato 2015 męskiej marki odzieżowej Giacomo Conti, w których to zobaczymy m.in. znanego z programu Top Model, Michała Baryzę.

  • Wzorzysta mucha pana młodego

pasować będzie szczególnie tym panom młodym, dla których mucha stanowi synonim podkreślenia własnej indywidualności i którzy preferują niekoniecznie czystą, klasyczną modę, ale raczej nowoczesną i nieco luźniejszą. W przedstawionej stylizacji z gracją połączono nieco luźniejszą czarną muchę w subtelną kratę z eleganckim strojem. Przedstawiony garnitur nosi takie same znamiona prestiżu jak smokingowe guziki obszyte materiałem oraz aksamitne klapy marynarki. Koszula natomiast, choć zapinana na guziki, charakteryzuje się mankietami zapinanymi na spinki, przez co całość zyskuje na dystynkcji.

Michał Baryza w garniturze od Giacomo Conti z wzorzystą muchą

  • Gładka mucha pana młodego

gładki dodatek do stroju jest zawsze bardziej klasyczny, a więc bardziej elegancki, niż wzorzysty – mówią podstawy dress code’u. Jak widzimy w stylizacji ciemnogranatowego garnituru ślubnego z aksamitnymi czarnymi klapami marynarki, nawiązującej do luksusowego stylu smokingowego adekwatnego do elegancji zaślubin, granatowa podwójna mucha z jedwabiu z czarnym tyłem dodaje mężczyźnie powagi i wykwintności. Wybrano tu również bardziej klasyczną,białą koszulę ślubną z listwą zakrywającą guziki. Jest to zdecydowanie stylizacja wysokiej klasy formalnego szyku.

Ciemnogranatowy garnitur ślubny z aksamitnymi czarnymi klapami marynarki, Giacomo Conti

Więcej lookbooków dla zwolenników włoskiej elegancji znajdziecie na stronie www.giacomo.pl

Warto również przeczytać:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *