Czy warto zainwestować w garnitur szyty na miarę?

Garnitury szyte na miarę wielu osobom kojarzą się z wyższymi sferami i wysokimi cenami. Tymczasem nie jest to prawda. Coraz więcej panów ceni sobie dobrze dopasowane garnitury. Co jednak warto wiedzieć przed wizytą u krawca?

Garnitur szyty na miarę jest dobrym rozwiązaniem, gdyż podkreśla wszystkie atuty sylwetki, maskując jednocześnie jej niedoskonałości. W takim ubraniu każdy mężczyzna wygląda dobrze. Warto jednak zastanowić się do czego taki garnitur jest potrzebny. Inny model sprawdzi się w przypadku biznesmena, który w garniturach chodzi codziennie, a inny u osób, które garnitur zakładają jedynie okazjonalnie. Podczas pierwszej wizyty w salonie odbywa się dokładne mierzenie sylwetki. Na tej podstawie przygotowywany jest szablon krawiecki.

Do wyboru jest również wiele rodzajów tkanin. Po zdjęciu miary dobierane są dodatki i wykończenia garnituru – rodzaje kieszonek, kolor filcu i podszewki czy kontrastowe przeszycia. Opcji jest bardzo dużo. Większość osób razem z garniturem zamawia również szytą na miarę koszulę i dodatki np. muszkę czy krawat. Wówczas wszystko jest do siebie idealnie dopasowane.

Okazuje się, że szycie na miarę wcale nie musi być bardzo drogie. Wiele zależy od rodzaju wybranych wykończeń oraz samego materiału i jego jakości. Tymczasem garnitur uszyty na miarę to inwestycja na długie lata, która sprawdzi się podczas wielu różnych okazji. Mężczyzna w takim garniturze zawsze prezentuje się elegancko i efektownie, a przy tym zapewnia mu on wygodę i komfort noszenia przez cały dzień.

Jednym z często polecanych miejsc, w którym można zamówić garderobę szytą na miarę jest salon Ramallo mieszczący się na Al. Jana Pawła II przy Rondzie ONZ w Warszawie. Pracownia Ramallo słynie z nieszablonowości oraz podkreśla indywidualizm każdego klienta a jednocześnie nie rezygnuje z klasycznych rozwiązań. Umawiając się na spotkanie mamy możliwość zapoznania się z szeroką ofertą tkanin, krojów czy kolorów. Salon tworzy także indywidualne kolekcje na specjalne zamówienie, niespotykane w większości galerii handlowych.

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *