Wybór rozmiaru pierścionka zaręczynowego

Jednym z najważniejszych elementów, jeśli chodzi o zaręczyny, jest stworzenia efektu zaskakującego naszą partnerkę. Dlatego przeważnie mężczyzna już kilka miesięcy przed rozpoczyna planowanie zaręczyn w tajemnicy przed wybranką. Jeśli zaręczyny odbędą się w specjalnym miejscu, w towarzystwie efektownego pierścionka i bez jakichkolwiek podejrzeń przyszłej narzeczonej, to można mówić o pełnym sukcesie. Chyba że zostanie wybrany nieodpowiedni rozmiar biżuterii.

To zagadnienie potrafi spędzić sen z powiek wielu facetom. Przecież opcja zapytania partnerki o rozmiar palca nie wchodzi w grę, ponieważ zanikłby efekt zaskoczenia. Co zatem pozostaje?

Podstawy rozmiaru pierścionka zaręczynowego

Trzeba mieć na uwadze to, że skala przypisana rozmiarom pierścionków jest niezwykle dokładna. Rozmiar zmienia się co 0,3 milimetra. Dlatego rozpoznanie tego, czy dane pierścionki zaręczynowe z cyrkonią są rozmiaru 12, czy 13 bez specjalistycznego sprzętu jest utrudnione. Rozmiary są co prawda ujednolicone na terenie całej Polski, lecz u poszczególnych jubilerów mogą występować pewne różnice.  Jeśli pierścionek jest dobrze wybrany, to bez problemu będzie on przechodził przez kostkę palca z niewielkim oporem. Finalnie powinien swobodnie znajdować się na dalszej części palca. Przy tym sam palec potrafi minimalnie zmienić się w trakcie trwania doby. Rano ręka (z powodu braku wody) jest wyraźnie chudsza, pod wieczór zaś grubsza.

Pierścionek zaręczynowy serce od Ergold

Ustalenie rozmiaru

Istnieje kilka metod na rozpoznanie idealnego rozmiaru pierścionka dla ukochanej. Przykładowo, można zdobyć pierścionek, który do tej pory nosi partnerka i zanieść go do salonu jubilerskiego. Tamtejszy pracownik bez problemu dokona pomiaru. Mając odpowiednie możliwości, nic nie stoi na przeszkodzie, aby samemu zmierzyć wewnętrzną średnicę biżuterii przy pomocy suwmiarki. Jeśli jednak niemożliwy będzie dostęp do samego pierścionka, czemu by nie przepytać o stosowne informacje dotyczące rozmiaru palca znajomych ukochanej czy rodziny? Co prawda oni również nie będą posiadać sprecyzowanych danych, ale pomogą w ustaleniu pewnego zakresu błędu.

Natomiast powinno się unikać obwiązywania palca sznurkiem w trakcie snu, odciskania pierścionka w mydle czy szacowania rozmiaru na podstawie własnej dłoni. Te metody są na tyle nieprecyzyjne, że bardziej są w stanie zaszkodzić, niż pomóc.

Podsumowanie

Odkrycie faktycznego rozmiaru palca partnerki może zabrać nieco czasu, nerwów czy pieniędzy. Wystarczy jednak wyobrazić sobie satysfakcję z dobrze wykonanej pracy, która w konsekwencji pozwoli na uszczęśliwienie, miejmy nadzieję, przyszłej żony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *