Zegarki i inne dodatki do garnituru, o których trzeba pamiętać

Okres wiosenno-letni to czas, w którym odbywa się wiele rodzinnych imprez, na które mężczyzna z klasą powinien założyć garnitur. Warto pamiętać, że o tym, jak jesteśmy postrzegani przez innych, świadczy nasza dbałość o detale, dlatego należy zatroszczyć się o to, by nasz ubiór uzupełniły dodatki najwyższej jakości, które podkreślą naszą osobowość i sprawią, że będziemy świetnie wyglądać na weselu.

Krawat i mucha

W ostatnich latach utarło się przekonanie, że garnitur może dobrze wyglądać bez krawata. Niestety to tylko mit. Wybierając krawat pamiętajmy, by komponował on się z kolorem garnituru i koszuli. Możemy bez obaw zdecydować się na wersję szerszą lub węższą krawata, uzależniając to od naszych osobistych preferencji.

W ostatnich latach na popularności zyskały też muchy, jako alternatywa dla krawata. Na pewno to rozwiązanie będzie wciąż wyróżniać nas z tłumu panów, dlatego jest to dobry wybór dla mężczyzn, którzy cenią sobie poczucie niezależności i lubią podkreślać swój charakter.

Podobnie jak z wyborem krawata powinniśmy kierować się kolorem koszuli i garnituru, by nasza mucha zaprezentowała się odpowiednio na ich tle.

Poszetka

Jeśli chcemy, by postrzegano nas jako osoby bardzo eleganckie, powinniśmy pamiętać również o doborze poszetki. Musimy pamiętać o tym, by nie była ona identyczna jak wybrany przez nas krawat czy mucha, a jedynie zbliżona kolorystycznie. Co odważniejsi mogą zdecydować się na ich skontrastowanie.

Spinki do mankietów i krawata

Dobrze przygotowana stylizacja musi uwzględniać najdrobniejsze szczegóły. Jeśli jesteś perfekcjonistą powinieneś zadbać o takie rzeczy jak spinki do mankietów i do krawata, które podkreślą charakter całego stroju i na pewno zwrócą uwagę pozostałych gości. O tym, że tego rodzaju dodatki mają istotne znaczenie świadczy ich coraz bogatsza oferta na polskim rynku.

Zegarek

Doskonałym uzupełnieniem oficjalnej stylizacji jest męski zegarek. Warto zdecydować się na klasyczne modele. Dobrym wyborem mogą być zegarki Ingersoll czy Panerai, które na pewno z łatwością dobierzemy do naszego garnituru. Pamiętajmy, by kolor tarczy i paska dobrze komponował się z całą stylizacją, albo wybierajmy modele bardzo uniwersalne.

Zegarki Panerai wykonywane są z najlepszych materiałów, co daje nam pewność ich długowieczności. Duży wybór męskich zegarków znajdziemy w sklepach internetowych, np. na czaszegarkow.pl. Poświęćmy nieco więcej czasu, by dobrać taki zegarek, który będzie spełniał nasze wszystkie nasze oczekiwania.

Pasek

Jest to właściwie niezbędny element spodni garniturowych. Pełni nie tylko praktyczną, ale i dekoracyjną funkcję, dlatego na dobór odpowiedniego paska powinniśmy przeznaczyć trochę uwagi. Najlepszym wyborem będą paski klasyczne, z niezbyt wyróżniającą się klamrą, które będą kolorystycznie dobrane do pozostałych skórzanych elementów stylizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *