Jak wybrać buty do ślubu?

Dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni w życiu człowieka. Każda panna młoda pragnie w tym dniu pięknie wyglądać. Jednym z bardzo ważnych elementów garderoby ślubnej są buty. To od nich zależy wygoda i kondycja panny młodej zarówno przed ołtarzem, jak na parkiecie podczas wesela. Decyzji o wyborze obuwia ślubnego nie należy podejmować pochopnie. Niewygodne buty mogą popsuć całą uroczystość. Zakup obuwia ślubnego to niemałe wyzwanie.

Buty ślubne muszą być wygodne

Nigdy nie kupujmy butów za ciasnych myśląc, że uda się je rozbić do dnia ślubu. Najlepiej wybrać buty z miękkiej skóry lub satyny odpowiednio dobrane do kształtu stopy, na wygodnych obcasach. Butów nie wystarczy tylko włożyć, trzeba w nich trochę pochodzić po sklepie, a nawet poskakać, by sprawdzić czy są wygodne i jak leżą na nodze.

Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz na umiejscowienie klamerek i innych ozdób, czy nie będą nas uwierały, zahaczały o brzeg sukni, czy nie poszarpią sukienki i nie zniszczą pończoch.

Jeżeli na co dzień nie nosimy szpilek, nie wybierajmy ich na ślub. Nogi bardzo szybko się zmęczą i zamiast beztrosko bawić się na weselu będziemy marzyć o chwili, kiedy zdejmiemy buty. Najbezpieczniejszy jest obcas do 7 cm, panie przyzwyczajone do noszenia wyższych obcasów mogą wybrać wyższe modele.

Nie kupujmy butów tuż przed ślubem. Buty powinny być rozchodzone w domu. W przypadku śliskiej podeszwy należy zetrzeć jej powierzchnię, by zabezpieczyć się przed poślizgnięciem i upadkiem.

Należy pamiętać, że od momentu założenia butów do końca wesela mija ponad 12 godzin, a panna młoda spędza większość tego czasu na stojąco, dlatego obuwie ślubne musi być wybrane bardzo starannie. Na zakupy obuwia najlepiej wybrać się po południu, kiedy stopy są zmęczone.

Na obuwiu ślubnym nie warto oszczędzać

Buty damskie na uroczystość ślubną powinny być też wykonane z materiałów wysokiej jakości. Na butach ślubnych nie warto oszczędzać. Nie trzeba kupować butów najdroższych, ale zbyt tanie buty mogą nie wytrzymać weselnych szaleństw tanecznych. Poza tym tanie, nieoddychające, niewygodne obuwie niepotrzebnie zepsuje nam samopoczucie w tym ważnym dniu.

Kolor obuwia

Kolor obuwia musi idealnie pasować do koloru sukni ślubnej. Jeżeli wybierzemy suknię w kolorze ecru, dobierzmy buty w takim samym kolorze. Do sukni białej nie zakładajmy obuwia w kolorze innym niż biel. Obuwie musi też idealnie pasować też do stylu i fasonu sukni ślubnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *