Jaki bukiet kwiatów niesie Panna Młoda?

Suknia, garnitur, obrączki… oraz bukiet. To nieodłączne elementy każdej ceremonii ślubnej. Jako goście, naturalnie chcemy obdarować parę młodą pięknymi kwiatami. Pojawia się jednak pewien problem. Mianowicie niewyobrażalne jest, by takie kwiaty były piękniejsze od bukietu samej Panny Młodej. W związku z tym, warto się zastanowić – jaki bukiet może nieść Panna Młoda?

Bukiet przyszłej mężatki musi być przede wszystkim dopasowany do niej samej. Fason i kolor sukni, wzrost i figura panny młodej, kolorystyka jej ciała oraz osobowość – to wszystko ma wpływ na wygląd i dobór odpowiedniego bukietu. Najczęściej wykorzystywanymi kwiatami w wiązankach ślubnych są róże, lecz popularnymi gatunkami są też konwalie, lilie czy storczyki. W przypadku bogatej kreacji lepszy będzie skromny bukiet i odwrotnie – przy skromnej, delikatnej sukni można wykorzystać bogatszy, niepowtarzalny bukiet.

Wiązanka ślubna musi być dopasowana nie tylko do sukni panny młodej, ale również do niej samej. Kobieta o śniadej cerze, rudych, brązowych bądź ciemnych blond włosach powinna mieć bukiet w odcieniach brązu, beżu i pomarańczy. Panna młoda o jasnej cerze, błękitnych oczach, ciemnych lub blond włosach pasować będą kwiaty koloru niebieskiego, lawendowego lub jasnoróżowego.

Trzeba też pamiętać o tym, że dziewczynie drobnej, szczupłej, filigranowej nie będzie pasowała duża wiązanka. Podobnie kobieta bardziej puszysta nie powinna iść do ślubu z małym bukiecikiem. Lepszym wyborem będzie wiązanka wydłużająca optycznie pannę młodą, na przykład taka z przedłużonymi łodygami kwiatów. Dużego bukietu ślubnego nie powinny zamawiać kobiety bardzo wysokie. Jak więc widać, należy zastanowić się jakie kwiaty na ślub będą odpowiednie.

W przypadku, kiedy nie mamy pojęcia, jaki bukiet panna młoda może mieć przygotowany, warto zrezygnować z własnoręcznego wyboru bukietu. Lepiej skorzystać z pomocy specjalistów jak kwiaciarnia internetowa Gaja. Profesjonalni floryści pomogą Ci wybrać piękny bukiet na tak ważną okazję z oferty, którą znajdziesz pod adresem https://www.wyslijkwiaty.com/kwiaty-na-slub-c-12.html. Dlatego nie krępuj się – odpowiednio dobrane kwiaty na ślub są ważną kwestią. Z pewnością bukiet od Ciebie pomoże uświetnić ślub nowożeńców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *