Koronki ślubne – wykorzystaj ich potencjał w trakcie ceremonii!

Przygotowania ślubne to jeden z największych projektów naszego życia (no chyba, że jesteście akurat konstruktorką mostów, to wtedy może nie ;p). Nie ma w tym krzty przesady, jeśli stwierdzimy, że najmniejszy detal w ślubnym image może zaważyć na naszym nastroju i dalszym przebiegu ceremonii oraz przyjęcia weselnego.

Wśród motywów, które nie wychodzą z mody i dają wiele niespodziewanych możliwości są niezmiennie koronki ślubne. Materiał znany od wieków i po części słusznie kojarzony z bielą, zarezerwowaną dla Panny Młodej. Czy koronka ma zastosowanie tylko w klasycznych sukniach ślubnych? No niezupełnie…

Koronki ślubne w postaci detali – kobieco, delikatnie i z gracją

Odejdźmy nieco od standardów – oczywiście koronki ślubne, materiał powszechnie znany i rozchwytywany przez przyszłe Panny Młode w sklepach z sukniami, to niekwestionowany top. Jednak przy odrobinie fantazji, można dla koronki znaleźć także inne zastosowania. Jednym z nich jest koronka bieliźniana (patrz Prostyl.com.pl), czyli bardzo delikatny materiał wykorzystywany przy produkcji bielizny ślubnej. Jest to propozycja raczej dla odważnych – trzeba bardzo dokładnie przemyśleć ubranie koronki bieliźnianej na uroczystość ślubną, sprawdzając wcześniej czy będzie ona wystarczająco wygodna, a także czy nie będzie się odznaczać na tle naszej sukni. Najmniejszy błąd na tym etapie przygotowań to prawdziwa katastrofa…

Zdj. Ślubne koronki (www.prostyl.com.pl)

Koronka ślubna i nie tylko – buty z materiałem koronkowym

Koronka ślubna może stać się inspiracją, typowym motywem przewodnim dla butów oraz biżuterii. Białe obuwie ślubne z elementami koronki wygląda niezwykle delikatnie, pięknie podkreślając smukłą stopę. Koronka ślubna materiałem na buty? No właśnie, większość z nas kojarzy ją jako bardzo delikatną tkaninę, podczas gdy odpowiednio połączona z tworzywem sztucznym, ukrytym pod spodem, może tworzyć zaskakująco wygodne i przede wszystkim urocze obuwie dla kobiet. Oczywiście ślub, z uwagi na biały kolor oraz podkreślenie delikatności samej Panny Młodej, to najlepsza okazja do ich założenia, ale ich oryginalny i bardzo ciekawy dla oka design sprawia, że spokojnie mogą iść w parze z codziennymi kreacjami w stylu boho lub hippy, gdzie materiał koronkowy jest często spotykanym elementem.

Paznokcie i biżuteria – materiał koronki ślubnej, który nie ma sobie równych

Delikatna koronka to idealna inspiracja także dla kosmetyczki, która będzie odpowiadać za manicure ślubny. Subtelne, koronkowe, ślubne motywy w odcieniach bieli lub écru, to niezobowiązujący, ale także oryginalny i misterny sposób na manicure.

Idealną kompozycją dla sukni ślubnej jest komplet biżuterii srebrnej z dodatkami z materiału koronkowego. Najczęściej są to złożone wzory koronkowe w formie ciekawych, geometrycznych kształtów lub wzory kwiatowe. Koronka w tym przypadku podkreśla lekkość, delikatność i niewinność Panny Młodej, a także wyjątkowość samej ceremonii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *