Makijaż na ślub – o czym warto pamiętać?

Ślub to niewątpliwie jedno z największych i najważniejszych wydarzeń w naszym życiu, szczególnie jeżeli zdecydowaliśmy się na wariant kościelny. Nie jest więc niczym dziwnym, że chcemy w tym czasie dobrze wyglądać, a makijaż jest jednym z tych elementów, bez których kreacja na ślub nie może być uznana za kompletną. Jak zatem wybrać odpowiednią makijażystkę? Kiedy zarezerwować termin i o czym pamiętać w sytuacji, gdy mamy kilka różnych wersji do wyboru?

makijaż ślubny

1. Makijaż powinien zgrywać się z suknią ślubną

2. Jak ocenić, czy makijaż nam pasuje?

3. Warto pamiętać o wczesnej rezerwacji terminu

4. Wybierając makijażystkę zadbaj o to, by była najlepsza

Makijaż powinien zgrywać się z suknią ślubną

Wybierając konkretny makijaż ślubny musimy pamiętać o tym, że jest on częścią większej całości. Jego forma powinna podkreślać i dobrze komponować się zarówno z naszą suknią, jak i fryzurą oraz innymi elementami garderoby. Dobrym pomysłem jest również zachowanie umiaru i zadbanie o to, by make-up zaznaczał, ale nie dominował  czy zmieniał naszą urodę – dzięki temu będziemy wyglądać naturalnie, a także dobrze wyjdziemy na zdjęciach i materiale video z uroczystości. Najważniejszą cechą, jaką powinien mieć dobry makijaż na ślub jest to, abyśmy dobrze się w nim czuli. W innym wypadku może być nam ciężko cieszyć się uroczystością, a potem także i weselem, gdy co chwilę będziemy zastanawiać się, jak wyglądamy.

Jak ocenić, czy makijaż nam pasuje?

Makijaż ślubny powinien być dobrze dopasowany do naszej cery oraz sposobu bycia. Ponieważ ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu, powinnyśmy czuć się w make-upie dobrze i swobodnie, a także widzieć w lustrze odbicie swoje, a nie kogoś innego. Jeżeli nie możemy się zdecydować, dobrze jest pokazać się w próbnej wersji kilku bliskim nam osobom i zapytać je o zdanie – wprawdzie zapewne uzyskamy kilka różnych odpowiedzi, jednak mogą one pomóc nam podjąć decyzję co do tego, który sposób pomalowania bardziej nam odpowiada.

Warto pamiętać o wczesnej rezerwacji terminu

Ponieważ osoby zajmujące się makijażem na ślub zwykle są bardzo oblegane, zarezerwowanie terminów na make-up próbny i właściwy z odpowiednim wyprzedzeniem jest więcej, niż dobrym pomysłem. Dzięki temu nie będziemy później szukać w panice kogoś, kto wykona dla nas tę usługę, a także będziemy w stanie wybrać sobie taką makijażystkę, która spełni nasze wymagania i zrobi nam taki make-up, jakiego sobie życzymy. Im później zaczniemy się rozglądać za wykonaniem makijażu, tym droższy może on się stać, ponieważ będziemy mieć do dyspozycji mniejszą ilość możliwości, niż gdybyśmy pomyśleli zawczasu.

Wybierając makijażystkę zadbaj o to, by była najlepsza

Wybór odpowiedniego profesjonalisty, który będzie w stanie zrobić nas „na bóstwo”, może okazać się zadaniem dość trudnym. Dobrym pomysłem jest szukanie po znajomości, z polecenia znajomych lub osób z naszego najbliższego otoczenia, na przykład w pracy. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że trafimy w dobre ręce, a sam makijaż zostanie wykonany rzetelnie i zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Innym sposobem na uniknięcie porażki jest przeszukanie for internetowych i social mediów, celem zapoznania się z opiniami i odnalezieniem kogoś, kto jest już polecany przez inne osoby. Aby mieć pewność, że makijaż będzie nam pasował, warto jest też zawsze wybierać opcję wykonania makijażu próbnego, który z jednej strony pozwoli nam ocenić umiejętności makijażystki, a z drugiej sprawdzić, czy w takim konkretnym wydaniu będziemy dobrze wyglądać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *