Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru kolczyków ślubnych?

Głównym zadaniem biżuterii ślubnej jest nie tylko podkreślenie kobiecego piękna, lecz także dodanie szyku i elegancji całej stylizacji. Dlatego jej wybór jest tak samo istotny, jak sukni ślubnej. Kolczyki to drobny, ale znaczący akcent wizerunku Panny Młodej. Idealnie dobrane modele potrafią stać się delikatną ozdobą ślubnego outfitu, a także bardzo dobrze podkreślić makijaż. Na co więc warto zwrócić uwagę, wybierając kolczyki ślubne?

Podstawowe zasady doboru kolczyków

Wybierając odpowiedni model kolczyków ślubnych, które uzupełnią stylizację przyszłej Panny Młodej, warto wziąć pod uwagę nie tylko kształt twarzy, ale także fryzurę. Nie da się ukryć, że ozdoby uszu mimowolnie przyciągają uwagę gości, ponieważ znajdują się na wysokości wzroku. Bardzo ważne jest też to, by wybrane przez nas upięcie w połączeniu z kolczykami naturalnie się uzupełniało. Te dwa elementy nie mogą stanowić dla siebie “konkurencji”, idealnie dobrane dodatki stworzą spójną całość.

O ile dopasowanie kolczyków do fryzury jest proste, ponieważ każda kobieta wie, które modele pasują do konkretnych upięć, o tyle ich dobór przy uwzględnieniu kształtu twarzy sprawia już trudności. Warto zatem zapamiętać kilka podstawowych związanych z tym zasad:

  • twarz okrągła – kobiety z tym kształtem powinny wybrać długie kolczyki, optycznie wysmuklające twarz,
  • twarz trójkątna – tutaj sprawdzą się modele z szerszym dołem i węższą górą,
  • twarz podłużna – dla pań o podłużnej budowie twarzy idealnym wyborem będą kolczyki z wieloma dodatkami i zdobieniami, które optycznie poszerzą twarz,
  • twarz kwadratowa – w tym przypadku przyszła Panna Młoda może zdecydować się zarówno na krótkie, jak i długie wiszące kolczyki, jednak zaleca się, aby na uszach pojawiły się modele o okrągłym kształcie.

Kolczyki a suknia ślubna

Nie da się ukryć, że wybór biżuterii powinien także uwzględniać kolor, krój, ornamenty oraz dekolt sukni ślubnej. Jeżeli zdecydujemy się na zdobioną kreację, kolczyki powinny stanowić formę delikatnego drobiazgu. W przypadku kamieni, cykorii lub innych błyskotek warto zadbać o to, aby wybrane modele nie różniły się od powyższych zdobień odcieniem. Najlepszym wyborem w przypadku szykownej kreacji są małe kolczyki. Panny Młode, które w dniu ślubu założą skromną, suknię mogą zaszaleć podczas doboru ozdób uszu wybierając długie lub mocno zdobione modele. Należy pamiętać, że zadaniem idealnie dobranych kolczyków ślubnych jest rozświetlenie twarzy oraz podkreślenie walorów kreacji.

Kolczyki złote czy srebrne – na które się zdecydować?

Od wielu lat zdecydowana większa część Panien Młodych wybiera srebrną biżuterię, która pasuje praktycznie do każdej sukni. Decydując się na konkretny model kolczyków ślubnych, wiele pań zaopatruje się w długie, wiszące modele, które nieustannie okazują się ponadczasowym i eleganckim wyborem. Złota biżuteria jest spotykana zdecydowanie rzadziej. Najczęściej ten kruszec jest zakładany przez panie, które są zwolenniczkami złota lub, gdy biżuteria ma dla nich wartość sentymentalną.

Nie da się ukryć, że ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu kobiety. Każda Panna Młoda chce wyglądać wtedy wyjątkowo. Zdecydowaną większość czasu poświęca na poszukiwania wymarzonej sukni, pięknych i wygodnych butów, a także wyjątkowej biżuterii. Kolczyki ślubne dostępna na https://www.marko.pl/bizuteria-slubna-kolczyki z pewnością zaspokoją gusta najbardziej wymagających kobiet. Warto pamiętać o tym, aby wybrane przez nas dodatki nie były zbyt zdobne. W dniu ślubu najważniejsza jest Panna Młoda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *