Przedłużanie rzęs u kosmetyczki

Efekt długich i gęstych rzęs uchodzi w oczach wielu osób za niezwykle atrakcyjny i wiele kobiet stara się uzyskać go różnymi metodami. Służą do tego różnego rodzaju maskary, które dają łatwo usuwalny efekt pogrubienia i przedłużenia, zalotki, po użyciu których rzęsy robią wrażenie gęstszych, oraz sztuczne rzęsy. Wiele kobiet unika sztucznych rzęs ze względy na potencjalną szkodliwość dla rzęs naturalnych i dla oczu. Jednak współczesne środki i fachowa pomoc specjalisty – w tym przypadku kosmetyczki mogą sprawić, że przedłużanie rzęs będzie całkowicie nieszkodliwe i bezpieczne.

Rodzaje sztucznych rzęs

Sztuczne rzęsy nie zawsze wykonane są z materiałów syntetycznych, chociaż takie właśnie są najbardziej popularne. Często używane są jeszcze rzęsy jedwabne i rzęsy z włosia norek syberyjskich. Niezależnie od rodzaju rzęs ważne jest także to, jakiego rodzaju klej został użyty do do przedłużania. Wiele tego typu środków może nie być najbardziej korzystnych dla zdrowia oczu, doświadczona kosmetyczka jest w stanie jednak odpowiednio doradzić i zastosować środek całkowicie neutralny.

Rzęsy syntetyczne zazwyczaj przyklejane są do cienkich pasków, które doklejane są następnie do naturalnych rzęs. W ten sposób uzyskuje się efekt nieco teatralny, ale robiący duże wrażenie. Efekt jednak nie utrzymuje się długo i w ciągu kilkunastu godzin rzęsy muszą zostać usunięte. Zdecydowanie trwalsze są jedwabne rzęsy. Nie są one wykonane z jedwabiu, ale do ich produkcji wykorzystywane są pozyskiwane z niego proteiny. Tego rodzaju rzęsy utrzymują się nawet powyżej tygodnia, ale stosowany w tym czasie makijaż podlega dość dużym ograniczeniom. Oprócz tego problematyczne mogą być wyjścia na basen, czy długie i gorące prysznice. Przez dwa pierwsze dni od przedłużenia nie używa się też szkieł kontaktowych. Plusem tego typu rzęs jest ich zdecydowanie bardziej naturalny wygląd. W rękach dobrej kosmetyczki rzęsy tego rodzaju mogą stać się zupełnie nieodróżnialne od prawdziwych. Wymagają one niezbyt wymagającej codziennej pielęgnacji przez delikatne rozczesywanie. Producenta rzęs jedwabnych bardzo wysokiej jakości można znaleźć pod adresem http://professional-lashes.pl/. Rzęsy z włosia norek należą do najbardziej ekskluzywnych, a uzyskany dzięki nim efekt jest najbliższy naturalnemu wyglądowi prawdziwych rzęs.

Metody przedłużania rzęs

Najczęściej stosuje się rzęsy wstępnie przyklejone do cienkiego, wykonanego z syntetycznego materiału paska. Rzęsy syntetyczne bywają przyklejane do paska nieco większego i są łatwe do samodzielnego użycia. Zdecydowanie bardziej wymagające są rzęsy jedwabne, które przykleja się do bardzo cienkich pasków i dokleja w pęczkach. Wymaga to dużej wprawy i niezbędna może się okazać profesjonalna pomoc kosmetyczki. Warto się na nią zdecydować również ze względu na bezpieczeństwo i wiedzę, która pomaga uniknięcia negatywnego wpływu stosowanych środków na oczy. Rzęsy z norki przykleja się metodą 1 do 1, która polega na doklejaniu pojedynczych włosów różnej długości do prawdziwych rzęs.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *