Samodzielnie wykonany manicure ślubny – na co zwracać uwagę?

Kobiety, które chcą samodzielnie wykonać swój ślubny manicure powinny przygotować się do tego zadania odpowiednio wcześnie. Błędem byłoby kupowanie lakierów do paznokci w ostatnich dniach przed ślubem. Bardzo dobrym pomysłem jest natomiast eksperymentowanie z poszczególnymi produktami i sposobami stylizacji.

Manicure na ślub – od czego zacząć?

Jeżeli nie malujemy paznokci na co dzień, przed swoim ślubem musimy nieco potrenować. Brak czasu często jest czynnikiem bardzo stresującym, co może być przyczyną wielu błędów w sztuce. Eksperymentujmy tworząc codziennie nowe stylizacje. Spróbujmy subtelnego manicure, a kiedy nie będzie on wystarczający, stwórzmy pokuśmy się o bardziej awangardowe pomysły.

Zakupy kosmetyczne

Jednym z ważniejszych czynników, który sprawi, że nas manicure będzie udany jest wybór lakierów i innych produktów do stylizacji paznokci. Współcześnie w drogeriach nie brakuje kosmetyków tego typu, co z jednej strony jest zjawiskiem pozytywnym, z drugiej natomiast może nam bardzo utrudnić decyzję. Czynniki, które dobrze jest wziąć pod uwagę dokonując zakupu to:

  • kolor lakieru,
  • skład kosmetyku,
  • stopień krycia emalii,
  • wykończenie produktu,
  • cena.

Kolor lakieru jest jedną z ważniejszych kwestii w procesie zakupowym. W zależności od naszych potrzeb może być on neutralny lub wręcz przeciwnie – bardzo zdecydowany. Neutralne są lakiery w odcieniach typu nude. Mogą być to delikatne beże lub róże. Zdecydowaną, przykuwającą uwagę barwą jest czerwień. W zależności od naszych preferencji możemy wybrać jasną, intensywną czerwień lub odcień nieco przygaszony. Kiedy podejmujemy decyzję o wyborze kolorystyki lakieru, zastanówmy się czy powinna być ona chłodna, czy ciepła. Wybór zależy przede wszystkim od naszego typu kolorystycznego. Jeżeli nasza skóra ma przewagę ciepłych pigmentów, zdecydujmy się na kolor w cieplejszej tonacji. Chłodne typy kolorystyczne powinny wybierać lakiery z przewagą chłodniejszych pigmentów.

Liczy się bezpieczeństwo kosmetyku

Pamiętajmy, że lakier ma nie tylko efektownie prezentować się na naszych paznokciach i długo utrzymywać. Bardzo istotny jest również wpływ kosmetyku na nasze zdrowie. Współcześnie wiele dostępnych na rynku lakierów zawiera takie substancje jak między innymi: ftalan dibutylowy (DBP), toulen, formaldehyd, kamfora. Mają one bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie, a co gorsza są w stanie przeniknąć przez płytkę paznokcia dostając się do ludzkiego organizmu.

Kiedy chcemy uniknąć kontaktu z bardzo toksycznymi substancjami, czytajmy składy załączone na opakowaniach lakierów. Obecnie jesteśmy w stanie znaleźć produkty nie zawierające tego typu substancji.

Stopień krycia – dlaczego jest taki ważny?

Kiedy kupujemy lakier do paznokci, powinnyśmy wziąć pod uwagę stopień jego krycia. Upewnijmy się, czy jest on zgodny z naszą koncepcją ślubnego manicure. Przykładowo jeżeli chcemy zrobić ombre na bazie białej, kryjącej emalii, wybór transparentnego lakieru zniweczy efekt, który chcemy uzyskać. Mocno kryjące lakiery doskonale sprawdzą się w przypadku, kiedy płytka naszych paznokci jest przebarwiona lub nie wygląda zdrowo. Dzięki użyciu tego typu produktów jesteśmy w stanie całkowicie ukryć wszelkie jej niedoskonałości.

Z kolei, kiedy planujemy wykonanie bardzo modnego wśród panien młodych francuskiego manicure potrzebujemy zarówno lakieru transparentnego, jak i mocno kryjącego. Biała emalia w tym wypadku przeznaczona jest do zamalowania końcówek paznokcia, transparentnym lakierem natomiast pokrywamy całą płytkę w chwili kiedy biały lakier na końcach paznokci jest całkowicie suchy.

Wykończenie produktu – mały lecz ważny detal

Jedną z decyzji, które musimy podjąć jest to czy nasz lakier ma być matowy, satynowy, czy bardzo błyszczący. Każde wykończenie ma swoje wady i zalety, a wybór konkretnego jest uzależniony od naszej koncepcji manicure.

Cena – ile powinien kosztować lakier do paznokci?

Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie ile powinien kosztować lakier do paznokci. Kosmetyki z górnej półki zazwyczaj charakteryzują się się wyższą ceną. Należy jednak pamiętać, że wysoka cena produktu nie zawsze świadczy o jego jakości. Często zdarza się, że lakier za kilka złotych daje lepsze efekty od tego, który kosztował dziesięć razy więcej.

Powinnyśmy zdawać sobie sprawę, że lakiery o przedłużonej trwałości kosztują więcej od klasycznych emalii – przykłady cen tutaj. Więcej zapłacimy za specjalne lakiery do manicure hybrydowego czy żelowego. Wyższe ceny charakterystyczne są również dla produktów wykorzystujących najnowsze zdobycze techniki (na przykład lakiery oddychające, które posiadają w swoim składzie polimer służący do produkcji szkieł kontaktowych).

Jeżeli chcemy zaoszczędzić na określonym kosmetyku, koniecznie sprawdźmy jego ceny w sklepach internetowych. Z reguły są one znacznie niższe niż w drogeriach stacjonarnych. Pamiętajmy jednak, że zbyt niska cena może również oznaczać produkt niepełnowartościowy, podrabiany. Kiedy chcemy mieć pewność, że spełni od nasze oczekiwania, róbmy zakupu jedynie u zaufanych, sprawdzonych sprzedawców.

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *