Jak schudnąć przed ślubem? Znamy na to sposób!

Ślub to jeden z najważniejszych dni w naszym życiu. Nikogo zatem nie powinno dziwić, że wielu z nas wkłada wiele wysiłku w przygotowanie całej uroczystości i przyjęcia po niej – wesela. Wszystko musi być przecież dopięte na ostatni guzik – nie tylko sala, menu, stroje, ale również figura. Większość przyszłych panien młodych zadaje sobie przecież odwieczne pytanie: „jak schudnąć przed ślubem?”. Postanowiliśmy to sprawdzić.

jak schudnąć przed ślubem

Odchudzanie – nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę!

Odchudzanie to proces długotrwały, który musi być rozłożony w czasie, dlatego nie wolno zostawiać tego na ostatnią chwilę i np. przechodzić na drakońską dietę miesiąc przed ślubem. – Oczywiście mówimy o zdrowym odchudzaniu, opierającym się na połączeniu zdrowej, zbilansowanej diety oraz aktywności fizycznej. Chodzi przecież nie tylko o to, by zgubić zbędne kilogramy, ale również o to, by wyrzeźbić sylwetkę, poprawić swoją kondycję i pozbyć się mankamentów figury – np. wystającego brzuszka. Warto o tym pomyśleć już na rok przed planowaną uroczystością, opracować swój plan treningowy, idealnie dopasowaną do naszych potrzeb i stylu życia dietę i dbać o stały poziom motywacji. – dodaje ekspert z serwisu wirtualnecentrumtreningowe.pl.

Motywacja do odchudzania – jak nad nią pracować?

Dietetycy podkreślają, że każde – a zatem nie tylko przedślubne – odchudzanie należy zacząć od dobrego zmotywowania się. Dlaczego? Okazuje się, że nasze nastawienie warunkuje sukces lub niestety porażkę całego procesu. Jak zadbać o właściwy poziom motywacji do odchudzania przed ślubem? Zapytaliśmy o to eksperta z serwisu wirtualnecentrumtreningowe.pl: – Tak naprawdę sposobów jest wiele, można wspomagać się jedną z wielu technik motywacyjnych, poprosić rodzinę lub przyjaciół, by motywowali lub – co jest coraz bardziej popularne – odchudzać się wspólnie z narzeczonym/narzeczoną. Najważniejsze jest, by nie wątpić w sukces, nie poddawać się i nawet jeśli w trakcie odchudzania zdarzy nam się potknięcie, szybko wrócić na właściwe tory – a zatem do diety i treningów.

Dobra dieta przed ślubem, czyli jaka?

Co do każdej diety specjaliści od żywienia człowieka są zgodni, musi być ona zbilansowana, składać się z minimum 5 posiłków dziennie, uwzględniać w jadłospisie produkty ze wszystkich grup, dostarczać niezbędnych witamin i minerałów. – Dlatego też trzeba podkreślić, że jeśli ktoś myśli, że na 2 tygodnie przed ślubem przestanie jeść i schudnie tym sposobem to jest w wielkim błędzie. Takie postępowanie wraz z towarzyszącym przedślubnym przygotowaniom stresem doprowadzi na pewno do wycieńczenia organizmu. Jest to niezwykle niebezpieczne dla naszego zdrowia. Kluczem jest zdrowa i zróżnicowana dieta, jedzenie dużej ilości owoców i warzyw, picie oczyszczających koktajli i aktywność fizyczna. Z pomocą w wykonywaniu ćwiczeń przychodzi internet i cała gama ćwiczeń do wykonywania w domu. – dodaje ekspert z wirtualnecentrumtreningowe.pl

Jak schudnąć do ślubu? Oto 5 kluczowych rad

RADA NR 1

Zadbaj o to, by w Twojej diecie znalazły się błonnik, antyoksydanty oraz odpowiednia ilość płynów – wspiera to procesy detoksykacyjne Twojego organizmu, podkręca metabolizm i pomaga pozbyć się produktów ubocznych przemiany materii.

RADA NR 2

Nie decyduj się na odchudzanie na dwa tygodnie przed ślubem, tylko zacznij wcześniej trenować w domu i uważać na to, co jesz. Wówczas bez stresu schudniesz zdrowo, trwale i będziesz się czuła doskonale.

RADA NR 3

Zrezygnuj ze słodyczy, słodzonych napojów oraz podjadania między posiłkami – nawet nie wiesz, że przez takie postępowanie dostarczasz do organizmu nawet  dwa lub trzy razy więcej kalorii niż potrzebujesz (paczka paluszków to nawet 1000 kcal, a szklanka coli to ponad 100 kcal). Zamień niezdrowe przekąski na zdrowe – zamiast czekoladek i cukierków wybieraj suszone owoce, zamiast ciężkich ciast wybieraj ciasteczka zbożowe, zamień również pszenne pieczywo na pełnoziarniste.

RADA NR 4

Ćwicz w domu! Nie chcesz tracić pieniędzy na karnet na siłownię lub najzwyczajniej w świecie nie masz czasu, by tam iść? Ćwicz w domu z profesjonalnymi trenerami – możesz wybrać program treningu idealnie dopasowany do Twoich potrzeb i możliwości.

RADA NR 5

Zapomnij o zasadzie wszystko albo nic, która zrujnowała niejedną dietę. Jeśli zdarzy Ci się potknięcie, zjesz coś słodkiego lub ominiesz swój trening – jak najszybciej wróć do niego. Możesz zbłądzić, a najważniejsze jest, być potrafiła sama przed sobą się do tego przyznać.

Odchudzanie przed ślubem może być czasem poznawania swego organizmu, zmian i próbowania czegoś nowego. Warto zatem zaplanować je i rozłożyć w czasie – wszystko po to, by nie przekształciło się w nerwówkę i jedną wielką klapę.

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *