Wybierz idealną sukienkę weselną

Sezon weselny w pełni! Otrzymujemy zaproszenia na najważniejszy dzień w życiu naszych przyjaciół lub rodziny i mimo, że cieszymy się na myśl o tej wspaniałej chwili, to często dopadają nas dylematy odnośnie idealnej kreacji na ten dzień. Co powinnaś włożyć, aby prezentować się wyjątkowo? Przeczytaj te rady!

sukienka weselna

Odpowiedni kolor sukienki weselnej

Przede wszystkim najpierw zastanów się nad kolorem w jakim chciałabyś wystąpić. Zastanów się jakie barwy są dla Ciebie najbardziej korzystne i w których czujesz się najlepiej. Pamiętaj jednak, że są pewne kolory zakazane! Nigdy nie ubieraj białej sukienki! To kolor przeznaczony tylko i wyłącznie dla Panny Młodej! To ogromne faux pas i zgromadzeni goście na pewno nie popatrzą na to przychylnym okiem. Zapomnij również o wszystkich pochodnych białego, czyli kremach, ecru czy śmietance, ponieważ może okazać się, że najważniejsza kobieta tego dnia, czyli Panna Młoda, wybrała sukienkę właśnie w tych odcieniach. Kiedyś uważano, że nie powinno się również ubierać koloru czerwonego oraz czarnego, jednak co raz częściej na przyjęciach weselnych widzimy dziewczyny właśnie w sukienkach o tych barwach. Wydaje się, że wszystko zależy od tego jaki fason sukienki wybierzemy! Jeśli w przypadki czarnej sukienki nie będzie ona przypominać kreacji pogrzebowej, a czerwona nie będzie krótka i zbyt wyzywająca, to uważam, że śmiało możemy sobie pozwolić na te kolory.

Fasony sukienek idealne na wesele

Jeśli już zdecydowałaś się na kolor, to czas na dobór odpowiedniego fasonu. Pomyśl o tym, że w tej sukience powinnaś przetańczyć całą noc, dlatego powinna być wygodna ale również wyglądać okazale w tańcu. Dlatego wszystkie rozkloszowane sukienki midi są jak najbardziej wskazane. Raczej powinnaś zdecydować się na sukienkę z ramiączkami, aby przy dzikich tańcach sukienka niesfornie nie ukazała zbyt dużo. Kolejny hit, jaki co raz częściej spotykamy na przyjęciach weselnych to sukienki maxi, które wyglądają bardzo dostojnie i elegancko. To trend, który przybył do nas z USA, gdzie Panna Młoda wyróżnia najbliższe przyjaciółki i mianuje je swoimi druhnami, które ubiera w takie same lub podobne sukienki. Zazwyczaj są one właśnie długości do ziemi i wykonane z delikatnych szyfonów lub satyny. Ty również możesz się zdecydować na właśnie taką sukienkę, nawet jeśli nie jesteś druhną, na pewno będziesz wyglądać pięknie!

Alternatywa dla sukienek weselnych

Jeśli nie jesteś zwolenniczką sukienek, to proponuje świetną alternatywę, jaką jest kombinezon. Wygląda on wciąż bardzo elegancko, a będziesz mogła poczuć się swobodniej. Najbardziej odpowiedni fason na weselne przyjęcie, to kombinezon z prostymi nogawkami sięgającymi do ziemi, który prezentuje się bardzo dostojnie i na pewno wyróżnia się z tłumu. Jeśli jednak wesele wypada w najgorętszych miesiącach roku, to możesz również zdecydować się na kombinezon z krótkimi nogawkami. Pamiętaj jednak o umiarze! Nogawki powinny sięgać co najmniej połowy uda. Na letnie przyjęcia możesz poszaleć również z kolorami: rozbielone pastele są wciąż w modzie i wyglądają pięknie na opalonej skórze. Możesz również zdecydować się na printy! Motyw kwiatowy to zdecydowany hit tego sezonu.

Zamów wyjątkowe sukienki na wesele z portalem Allani.pl

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *