Wybierz idealny bukiet ślubny

Klasyczne? Egzotyczne? Romantyczne? Wybór idealnego bukietu ślubnego to nie lada wyzwanie dla Panny Młodej. Wiele zależy od stylizacji i wystroju sali. Podczas podejmowania decyzji należy również mieć na uwadze nie tylko zachwycający wygląd kwiatów, ale także ich wytrzymałość. Podpowiadamy, jak wybrać idealny bukiet i cieszyć się nim przez całą ceremonię ślubną!

8

Ważny element stylizacji

Bukiet ślubny to przede wszystkim ważny element wyglądu Panny Młodej. Odpowiednio dobrane kwiaty podkreślą jej urodę, a także staną się ozdobą sukni. Powinny zatem pasować do każdego, najmniejszego elementu – nie tylko stroju i makijażu, ale także wystroju kościoła, samochodu czy sali weselnej. Warto w takiej sytuacji skorzystać ze wsparcia florysty. Podpowie, które kwiaty najlepiej zniosą kilka godzin bez dostępu do wody i będą wyglądać świeżo przez cały wieczór. Wskaże również, na jaką formę bukietu warto się zdecydować.

Co powinnaś wiedzieć?

Zanim jednak skorzystasz z porady florysty, dokładnie przemyśl każdą kwestię związaną z wystrojem sali oraz swoim wyglądem. Ważny jest dobór sukni i makijażu, ozdób w kościele, aucie i sali weselnej. Istotną kwestią jest również pora roku, w której odbędzie się ślub. Specjalista powinien także wiedzieć, jakie są upodobania Panny Młodej oraz czy nie jest przypadkiem uczulona na określony typ rośliny.

Bukiet a suknia ślubna

Przede wszystkim jednak bukiet ślubny powinien pasować do sukienki. W zależności od fasonu florysta zaproponuje zupełnie inny rodzaj oraz układ kwiatów. Do kreacji w stylu greckim doskonale będzie pasować bukiet w kształcie kuli. Tu sprawdzą się białe, drobne, delikatne rośliny. Z sukienką w kształcie A idealnie komponować się będzie bukiet kaskadowy z długich, opadających kwiatów o dużych kielichach. Przy bogato zrobionych sukienkach należy zachować umiar – niewielki, subtelny bukiet z roślin o wyrazistych barwach będzie doskonały.

Świeże i wytrzymałe kwiaty

Podczas wyboru idealnego bukietu należy zwrócić uwagę na to, by kwiaty były odporne na zmianę temperatur, a także dobrze znosiły brak wody. W trakcie wesela pamiętaj jednak, by trzymać je w wazonie. Powinnaś również zwrócić uwagę na to, w jaki sposób rośliny zostały związane. Będziesz miała pewność, że bukiet nie rozpadnie się podczas rzucania nim w ręce przyjaciółek. To jednak nie wszystko, co musisz wiedzieć o bukiecie ślubnym.

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *