5 kroków do prawidłowej wysyłki zaproszeń ślubnych

Załóżmy, że masz już przygotowane swoje wymarzone zaproszenia ślubne. Wydaje się więc, że jesteś gotowa, aby w końcu je wysłać. Stop! Poczekaj moment, jeśli nie chcesz, aby spotkała Cię przy tym niezapowiedziana wpadka, czy przykra niespodzianka. Oto na co zwrócić musisz uwagę, zanim zaproszenie wyląduje w skrzynce pocztowej, dzięki czemu na czas znajdzie się w rękach adresata.

Krok pierwszy. Zaadresuj kopertę zwrotną

Jeśli oczekujesz od swoich gości, że poinformują Cię o tym, czy przybędą na Twoje wesele, koniecznie zamieść w przesyłce kopertę zwrotną. Najlepiej zaadresowaną oraz koniecznie ze znaczkiem zwrotnym. Dzięki temu unikniesz zamieszania i nerwowości, które często towarzyszy zarówno młodym parom oczekującym na nadejście potwierdzenia, jak i zapraszanym gościom, którzy poszukują adresu Twojego zamieszkania, aby odesłać Ci potwierdzenie.
Jeśli zdecydujesz się na informację telefoniczną, nie zapomnij dodać na karcie Waszych numerów telefonów oraz imion. Wasi goście mogą wybrać tę właśnie formę odpowiedzi na zaproszenie.

Krok drugi: włóż odpowiednio zaproszenia i wkładki do kopert

Choć zabrzmi to dla wielu osób banalnie i porada ta wyda się zupełnie wyssana z palca, uważamy jednak, że warto ją dać. Dlaczego? Bo sprawia ona wielu parom młodym kłopot. A rzecz jest rzeczywiście dość trywialna: jeśli wkładacie do koperty nie tylko zaproszenie, ale i różne wkładki (w tym RSVP), nie wkładajcie ich do środka zaproszenia. Włóżcie najpierw zaproszenie, a następnie wszystkie wkładki zgodnie z ich wielkością, z najmniejszą wkładką na przodzie. Przednia strona zaproszenia powinna znajdować się pierwsza, tak aby otwierając kopertę nikt nie miał wątpliwości co otrzymał.

Krok trzeci: dobrze zaklej koperty

Zabezpiecz kopertę smarując sklejenie dodatkową warstwą kleju, by mieć pewność, iż zaproszenie jest bezpieczne podczas transportu. Nie liż, nie używaj mokrego kleju, czy wody, aby nie zmoczyć zaproszenia. Możesz rozważyć użycie specjalnych stempli na kopertę, które nie tylko zabezpieczą ją, ale i dodadzą kopercie uroku. Dobrym pomysłem są również spersonalizowane naklejki oraz znaczki.

Krok czwarty: zakup znaczka

Z zaklejonymi kopertami udaj się na pocztę. Wysyłając koperty będziesz mieć pewność, że wniosłeś odpowiednią opłatę pocztową za każdą przesyłkę, a tym samym będziesz wiedzieć, że koperta nie wróci do Ciebie z powodu źle oszacowanej opłaty pocztowej. Jeśli zdecydujesz się na zakup znaczków i naklejanie ich samodzielnie, upewnij się, że opłata jest prawidłowa zgodna z rozmiarem i wagą przesyłki. Znaczki zamieść w górnym prawym rogu koperty.

Ręczna wysyłka

Jeśli wykonałeś już wszystkie niezbędne czynności, z naklejeniem znaczków włącznie, udaj się ponownie do urzędu pocztowego. Poproś o ręczną wysyłkę zaproszeń, bez przepuszczania ich przez maszynę. Dzięki temu unikniesz ich zgniecenia, czy innych mechanicznych uszkodzeń. Będziesz mieć gwarancję, iż dotrą one do adresatów w nienaruszonym stanie.

Artykuł powstał wspólnie z firmą zapi.pl producentem luksusowej papeterii ślubnej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *