Dzień ślubu to bez wątpienia wyjątkowy dzień dla każdej Pary Młodej, ich rodziców oraz zaproszonych gości. Wszystko więc musi być perfekcyjne – sukienka panny młodej, fryzura przybranie sali weselnej, czy samochód, którym według tradycji powinni pojawić w kościele lub Urzędzie Stanu Cywilnego. Dziesięciometrową limuzyną, zabytkowym samochodem, bryczką, a może luksusowym wozem? Jaki samochód na ślub wybrać? Poznaj szczegóły, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę.
Czym do ślubu?
Wybór odpowiedniego auta do ślubu to bardzo ważna kwestia. W końcu samochód towarzyszy Parze Młodej przez cały dzień – jego zadaniem jest połączenie poszczególnych etapów dnia w jedną, spójną całość. Pomocnym narzędziem ułatwiającym zadanie jest Internet – to prawdziwa kopalnia ofert. Klienci do swojej dyspozycji mają samochody nowoczesne, limuzyny, zabytkowe auta, a także dorożki, czy bryczki. Najważniejsze jest, aby dobrać model auta odpowiednio do stylu wesela, aby mógł on podkreślać wyjątkowy charakter uroczystości.
Przed ostatecznym wyborem ślubnego transportu, warto jest go obejrzeć osobiście. Nikt nie chce, aby auto do ślubu okazało się zbyt małe. A trzeba przyznać, że wiele retro wozów, które produkowane były jeszcze w latach dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku ma dosyć ciasne wnętrze. Wcześniejszy rekonesans pozwoli Ci ocenić jak wygląda auto. Powinien być on zatem zrealizowany już na samym początku, jeszcze podczas poszukiwań samochodu na ślub.
Nie ufaj wyłącznie zdjęciom zamieszczonym na stronach internetowych. Pojedź i zobacz, czy samochód stacjonuje w czystym i ciepłym garażu. W momencie, kiedy nie możemy osobiście obejrzeć auta, warto jest poprosić firmę wynajmującą o podanie wymiarów albo o porównanie do współczesnych aut popularnych na rynku.
Jakiego koloru powinno być auto do ślubu?
Białe czy czarne? Okazuje się, że to pytanie nurtuje praktycznie każdą Parę Młodą. Za wyborem białego wozu przemawia tradycja. Niemniej jednak ostateczna decyzja jest raczej kwestią gustu, ale musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nie każdy model samochodu prezentuje się dobrze w kolorze czarnym bądź białym. Z uwagi na charakter wydarzenia decydowanie bardziej polecanym kolorem jest biały, czarny pasuje na bankiet.
Na jaki czas wynająć samochód na ślub?
Trzy godziny to absolutne minimum. Jeżeli zamawiamy samochód od momentu wyjścia Pana Młodego z domu po błogosławieństwo u Panny Młodej, ceremonię ślubu, moment składania życzeń oraz przejazd do sali weselnej to czas może znacząco ulec wydłużeniu. Wiele zależy od odległości pomiędzy danymi punktami. Dla własnego komfortu psychicznego warto jest zatem zarezerwować samochód na 4 godziny.
Z jakimi kosztami wiąże się wynajem auta do ślubu?
Ofert wynajmu samochodu na ślub nie brakuje. Decydując się na nawiązanie współpracy z konkretną firmą warto jest dokładnie sprawdzić, za co zobowiązani będziemy zapłacić. Okazuje się, że spora część ogłoszeń zamieszczonych w Internecie dotyczy kompleksowej usługi. Z kolei inne w cenie mają wyłącznie wynajem auta, wobec czego po dodaniu dopłaty za przejechane kilometry rzeczywiste koszty będą wyższe.
Ważne jest, aby dobrze zastanowić się nad wyborem samochodu, którym zechcecie dojechać do kościoła, czy później na salę weselną. Pomocne będą porady znajomych, którzy ten wybór mają już za sobą. W końcu przemieszczenie pomiędzy punktami Waszej uroczystości musi być pełne gracji, elegancji, a przede wszystkim bezpieczne i na czas!
Zapoznaj się z ofertą wypożyczalni samochodów osobowych GrandPrix.