Dekoracja kościoła na ślub

Dekoracja kościoła na uroczystość zaślubin to istotny element ślubnej oprawy. Warto zadbać o wszystkie detale.

Dekoracja kościoła

Dzień ślubu to moment, w którym chcemy, aby wszystko było idealne. Odnosi się to zarówno do ubioru Państwa Młodych, wystroju sali weselnej, menu, muzyki jak i do dekoracji kościoła. To zawsze niełatwa sprawa, ponieważ kościół sam w sobie ma dekoracyjne wnętrze i dodatkowo go przystrajając, można przesadzić. Dlatego też dekoracja kościoła powinna być subtelna, często mniej wyrazista niż na przykład dekoracja weselnej sali, a zarazem pasująca i do wnętrza i do motywu przewodniego wesela. Najczęściej przystrajamy oparcia ławek oraz przestrzeń wokół ołtarza, w której dzieją się wszystkie wydarzenia tego dnia. Na dekoracje składać się mogą bukiety, wstęgi i małe kotyliony z kwiatów  Warto także zadbać o to, aby klęcznik dla Pary Młodej i krzesła, na których będą siedzieć prezentowały się elegancko.

Kwiaty

Kwiaty to jeden z najistotniejszych elementów ślubnych dekoracji. Przydają uroku i wdzięku nie tylko Pannie Młodej, ale również każdemu wnętrzu, w jakim się znajdą. Te, które postawimy w kościele powinny pasować do dekoracji w sali, w której odbywa się wesele. Czasem jednak nie da się zastosować takiego rozwiązania. Jeśli na przykład motywem przewodnim są kwiaty w wyrazistym kolorze, na przykład niebieskim czy różowym, mogą one zwyczajnie nie pasować do kościelnej stylistyki. Sakralne wnętrza są nieraz ascetyczne, szczególnie w nowoczesnych kościołach, natomiast w przeważającej części tego typu starych obiektów na ścianach zobaczymy liczne malowidła w różnych kolorach. Jeśli więc mamy problem z doborem kwiatów warto trzymać się klucza – wybierać albo ten sam gatunek kwiatów w innej barwie. Bez względu na wystrój kościoła, idealnie sprawdzą się bukiety utrzymane w odcieniach bieli i kremowego. Jeśli chodzi o gatunki dobrze jest poradzić się florystki i wybrać takie kwiaty, które będą pięknie wyglądać po pewnym czasie – kościół często dekorowany jest na przykład na dzień przed uroczystością, wówczas bukiety muszą w idealnym stanie wytrzymać dłużej.

Producent klęczników ślubnych

Elementem dekoracyjnym, którego nie należy traktować po macoszemu jest klęcznik ślubny. Ma on duże znaczenie – widoczny będzie na zdjęciach z uroczystości i przyciąga wzrok w jej trakcie. Warto klęcznik dopasować do krzeseł dla Pary Młodej i siedzących za nią świadków. Świetnie sprawdzi się biały zestaw, który nie będzie odwracał uwagi od sukni Panny Młodej. Godne uwagi są klęczniki i krzesła marki KARSILLA HOME. W ofercie producenta znajdziemy na przykład stylowy, biały klęcznik wykonany z ekoskóry. Dla Pary Młodej wygodne będzie wykorzystanie tapicerowanych podłokietników. Ozdobę klęcznika stanowią diamenciki oraz pikowanie. Producent oferuje możliwość zakupu klęcznika w zestawie z czterema krzesłami, wykończonymi w ten sam sposób. Zaletą tego klęcznika jest fakt, że będzie pasował do każdego wystroju kościoła i każdej kombinacji dekoracji. Zestaw stanowi niezwykle eleganckie uzupełnienie ślubnych dekoracji.

Klęczniki ślubne zobaczyć i zamówić można pod adresem: https://karsillahome.pl/wlasna-produkcja/143-klecznik-slubny-kl01.html. Warto kupić klęcznik z wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że w dniu ślubu wszystko dopięte będzie na ostatni guzik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *