Dekoracje ślubne – 4 sprawy, o których nie możesz zapomnieć

Ślub bez wątpienia jest jednym z najważniejszych dni w życiu. Tak mawiają również ci, którzy mieli okazję przeżywać go już kilkukrotnie. Jeśli organizujesz dla siebie lub młodej pary taką uroczystość, musisz pamiętać o każdym szczególe. Jeśli nie chcesz, aby każde zdjęcie z wesela przypominało fotografie z folderu, zadbaj o odpowiednie dekoracje ślubne.

Poniżej przedstawiam listę rzeczy, o których nie możesz zapomnieć. Będą to:

  • zaproszenia na ślub
  • gadżety ślubne dla gości
  • dodatki na wesele do dekoracji sali
  • dekoracje ślubne na samochód

Najpiękniejsze zaproszenia na ślub

Jedną z pierwszych rzeczy, które sprawią, że Wasz ślub będzie niezapomniany, są zaproszenia. Wręczane osobiście gościom weselnym, świadczą o szacunku do tych osób. Już na etapie wyboru zaproszeń warto mieć koncepcję, w jakim stylu będzie realizowane wesele. Nie da się ukryć, że zaproszenia są integralną częścią wesela. Styl, w jakim będą te ozdoby ślubne, powinien być podobny ze stylem innych dekoracji, które pojawią się już na sali weselnej, takich jak karteczki z nazwiskami menu. Może to mieć znaczenie dla odbioru całości, ponieważ często się zdarza, że goście biorą zaproszenia ze sobą na salę weselną.

Zaproszenia mogą być w różnej stylistce. Najlepiej, jeśli kolorystycznie i tematycznie pasują do dekoracji sali. Jeśli organizujesz wesele na pół serio, warto wybrać zaproszenia z żartobliwym rysunkiem, czy teksem. Spory wybór takich elementów znajdziecie na happenings.pl. Do wyboru są tam różne rozmiary i sposób składania tych dekoracji. Sami zdecydujecie czy dodatkowo do zaproszeń dołączyć liścik z krótkim wierszykiem, a może informację o chęci przyjęcia butelki wina, zamiast kwiatów.

Śmieszne i ważne gadżety ślubne dla gości

Warto postarać się o to, aby nasi goście czuli się dobrze i wiedzieli, że doceniamy ich obecność. Dlatego warto sięgnąć po różnego rodzaju gadżety ślubne. Jeśli nie chcecie zamieszania na początku wesela, warto zorganizować karteczki z nazwiskami gości i rozłożyć je na poszczególnych stolikach. Goście w pierwszej fazie zabawy szybciej się ulokują, a w dalszych częściach i tak przesiądą się według własnego uznania.

Ważną rzeczą są także drobne upominki ze słodyczami, jakie zabiorą goście na pamiątkę. Na nich możecie umieścić datę waszego wesela i imiona. Jeśli dodatkowo podpiszecie każde pudełeczko i przyporządkujecie je osobno każdemu z gości, efekt będzie jeszcze ciekawszy. Warto pamiętać, że zarówno podziękowania, karteczki z nazwiskami i zaproszenia powinny być utrzymane w podobnym stylu.

Dodatki na wesele do dekoracji sali

Wystrój sali często narzucony jest przez organizatora, jednak warto sięgnąć po dodatki, które upiększą miejsce zabawy. W centrum zainteresowania znajduje się Młoda Para, dlatego dekoracja za ich plecami będzie widoczna niemal na każdym ich zdjęciu. Dla nadania bardziej weselnego klimatu będą potrzebne też zawieszki na krzesła, czy ozdoby stolików. Można sięgnąć też po podwieszane dekoracje lub zawiesić pod sufitami łańcuch z balonów. Dodatki na wesele to także ozdoby tortu czy wszelkiego rodzaju etykietki.

Dekoracje ślubne na samochód dla Młodej Pary

Jeśli wiecie już jakie dekoracje ślubne pojawią się na sali zabaw, pora wsiadać do samochodu. No właśnie. Samochód, którym pojadą do ślubu nowożeńcy, także musi być odpowiednio ozdobiony. Warto zastanowić się, czy kilka przywieszek ciągnących się przez cały samochód nie będzie zbytnią dekoracją. Czasem wystarczy biała wstążka na antenę, rejestracja z imionami albo bukiet kwiatów na przedniej masce. Zbyt duża ilość dodatków często przestaje już być ozdobą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *