Idealne obrączki ślubne

Para Młoda przed swoim najważniejszym dniem w życiu musi podjąć wiele ważnych decyzji. Dotyczą one zarówno odpowiedniego doboru miejsca przyjęcia, menu, zaproszeń czy też wystroju sali. Nie należy zapominać jednak o biżuterii. Idealne obrączki ślubne to marzenie każdej Panny Młodej – zwłaszcza jeśli pierścionek zaręczynowy będzie noszony na tym samym palcu. Koniecznie trzeba dobrać odpowiednią szerokość, próbę kruszcu, z którego będą wykonywane krążki oraz ich kolor. Na rynku jest dostępne wiele modeli, dlatego tak ciężko jest wybrać ten idealny model.

Na co zwrócić uwagę?

Jak już wspomniano, aby wybrać idealne obrączki ślubne należy wziąć pod uwagę kilka ważnych faktów, które z pewnością ułatwią poszukiwania. Pierwsze z nich to codzienne funkcjonowanie Pary Młodej. Nie zawsze szeroka obrączka sprawdzi się w wykonywaniu różnych prac fizycznych. Może wręcz utrudniać normalne chwytanie przedmiotów w dłonie. Jeżeli Panna Młoda zamierza nosić pierścionek zaręczynowy i obrączkę na jednym palcu, to nie może wybrać maksymalnej dostępnej szerokości z katalogu. Taka biżuteria bardzo rzuca się w oczy i często jest nieproporcjonalna do wyglądu pierścionka zaręczynowego.

Większość par decyduje się na taki sam rodzaj obrączek. Nie jest to jednak reguła. Dlatego przed wizytą w salonie jubilerskim czy u złotnika warto ustalić ten fakt. Być może Panna Młoda wybierze model z diamentem, którego nie da się umieścić w każdym egzemplarzu.

Rodzaj kruszca

Dużą popularnością cieszą się tradycyjne obrączki z żółtego złota. Pierścionki zaręczynowe w wielu przypadkach są właśnie z tego kruszca. To głównie ten element powinien dyktować rodzaj i kolor obrączek. Jeżeli biżuteria zaręczynowa jest z białego złota, to obrączki również powinny być z takiego stopu. Pary Młode nie powinny zapomnieć także o odpowiednim profilowaniu obrączki. Można wyróżnić:

  • zaokrąglone,
  • płaskie,
  • fazowane płaskie,
  • fazowane wklęsłe.

Idealne obrączki ślubne – kiedy rozpocząć poszukiwania?
Poszukiwania idealnych obrączek ślubnych należy rozpocząć minimum 3 miesiące przed ceremonią. Zapewni to odpowiedni komfort czasowy w realizacji projektu i wybranego przez Parę Młodą graweru. Od momentu ostatecznego ustalenia wszystkich szczegółów okres oczekiwania na gotowe obrączki to około miesiąc. Dlatego tak ważne jest wczesne rozpoczęcie poszukiwań.

Więcej porad ślubnych znajdziecie na: https://muzykanawesele.info

Jedna myśl nt. „Idealne obrączki ślubne

  1. My z moim ukochanym mamy obrączki świetnej jakości z dobrego kruszcu od złotnika Jacka Sikorskiego. Ślub już za kilka miesięcy, do zaplanowania jeszcze bardzo dużo, ale całkiem dobrze nam idzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *