Jak wybrać najlepsze zaproszenia na ślub?

Ślub to ważne wydarzenie nie tylko w życiu pary młodej, ale także jej rodziny i bliższych znajomych. W końcu zapraszamy na wesele tych, na którym naprawdę nam zależy, a same zaproszenia stanowią swoistą sugestię, czego goście mogą spodziewać się po samej uroczystości. Jak zatem dobrać najlepsze zaproszenia? Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Czy ich kolor i kształt mają duże znaczenie?

Zaproszenia ślubne są przedsmakiem wesela…

…dlatego powinny być również zapowiedzią stylu, w jakim będziemy się bawić. Jeżeli chcecie utrzymać wesele w stylu retro, zakup zaproszeń w nowoczesnym stylu nie będzie najlepszym pomysłem i odwrotnie. Dobrym pomysłem jest, aby zaproszenia ślubne były zaprojektowane z uwzględnieniem głównego koloru, jaki przewodzi naszym dekoracjom na sali, kwiatom czy dodatkom do ubrań – wtedy możemy dodatkowo zasugerować gościom, jakie barwy wziąć pod uwagę przy okazji przygotowywania ubioru na uroczystość.

Jaki format wybrać?

Obecnie rynek zaproszeń – także ślubnych – jest ogromny, dzięki czemu możemy zamówić je w praktycznie każdym kształcie, rozmiarze i ozdobach. Zaproszenia ślubne w formie kart, zaproszenia boho, prostokątne czy kwadratowe nie są już dla nikogo zaskoczeniem, jednak należy pamiętać, że im bardziej nietypowy kształt wybierzemy, trym droższe może być ich wyprodukowanie czy wysłanie do gości. Jeżeli mamy więc dużo zaproszeń do wysłania, najlepiej zdecydować się na klasyczny format.

Czytelność jest istotna

Każdy z nas zna co najmniej jeden fantazyjny krój czcionki, który, choć nam się podoba, jest zupełnie nieczytelny. Wybierając style pisma do wnętrza zaproszenia musimy zwrócić uwagę, aby ilość zawijasów w czcionce nie przeważała nad jej zrozumiałością dla odbiorcy – czasem lepiej zdecydować się na prosty ale czytelny krój, niż przesadzić z pozorną elegancją. Jeżeli nie mamy pewności, jakie pismo wybrać, zawsze warto poradzić się kilku znajomych i spytać, czy wybrana czcionka jest dla nich czytelna. Mając do wyboru ładny, ale trudny do odcyfrowania font lub prostszy, ale dużo wyraźniejszy, lepiej zdecydować się na ten drugi.

Zaproszenia ślubne są nieodzownym elementem ceremonii. To dzięki nim możemy w elegancki i jednocześnie oficjalny sposób zaprosić naszych bliskich zarówno na ślub, jak i wesele po nim. Wybierając zaproszenia nie jesteśmy niczym ograniczeni, jednak warto aby korespondowały one ze stylem naszej uroczystości. Nie powinniśmy także wybierać czcionek czy dodatków, które uczynią zaproszenie nieczytelnym – warto pamiętać, że czasem mniej znaczy więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *