Jak zorganizować wesele?

Wesele nie zdarza się często, w życiu wielu osób właściwie tylko raz, toteż trzeba zadbać, aby ten dzień był naprawdę wyjątkowy. Właściwa organizacja wesela to bardzo ważna sprawa, która może zadecydować o powodzeniu całej uroczystości. O czym należy pamiętać?

Jak dobrze zorganizować wesele?

Przede wszystkim musi ono być przemyślane. Nie można planować go „na szybko”, pod presją czasu, bowiem wtedy pojawia się ryzyko, że coś może się nie udać, o czymś zapomnimy itd. Warto wypisać sobie na kartce wszystko to, co wymaga omówienia, załatwienia, zastanowienia. Warto również skorzystać z czyjejś pomocy. Nie musi to być wcale konsultant ślubny, choć to rozwiązanie jest coraz popularniejsze i ma wiele zalet, ale mogą to być także nasi przyjaciele, rodzice, rodzeństwo itp. Oczywiście nie można ulegać czyjejś presji. Rady i doświadczenie innych są bardzo cenne, ale liczy się również to, jak my widzimy ten dzień, o czym marzymy, co jest dla nas ważne. Nie musimy przecież przecież urządzać klasycznego wesela na sali balowej, jeśli wolelibyśmy przyjęcie w ogrodzie. Należy co prawda mieć świadomość tego, że wesele jest nie tylko dla nas, ale również dla gości i musimy zadbać, aby świetnie się bawili. Jeśli przybędzie także sporo starszych osób, to musimy zadbać, aby i one dobrze się czuły.

Na co przede wszystkim zwrócić uwagę

Kiedy organizujemy wesele, musimy przemyśleć i ustalić sporo kwestii. Przede wszystkim należy zdecydować się na termin wesela. Nie ma sensu ulegać przesądom, do naszej dyspozycji jest każdy miesiąc, choć warto mieć na uwadze fakt, że na początku lub pod koniec wakacji wiele osób nie będzie miało problemu z przybyciem. Latem nie trzeba też martwić się o ciepłe okrycia wierzchnie.

Drugą kwestią jest wybór miejsca na przyjęcie. Dobrze by było, aby znajdowało się ono blisko miejsca ceremonii zaślubin, w przeciwnym wypadku należy zapewnić gościom transport w postaci np. busa. Bardzo ważną kwestią jest też wybór menu. Tutaj należy mieć na uwadze to, aby każdy znalazł coś dla siebie. Nie można postawić tylko na tłuste mięsa. Przydałoby się również coś lekkostrawnego. Poza tym, jeśli wiemy, że ktoś z gości nie może spożywać np. glutenu lub jest wegetarianinem to powinniśmy zadbać o posiłek również dla niego.

Kontrowersyjną sprawą jest muzyka. Wybór orkiestry, DJ-a itp. zależy od Nowożeńców, ale repertuar powinien być choć w pewnym stopniu dopasowany do gości. Nie możemy mieć na weselu tylko takiej muzyki, jaką my lubimy. Oczywiście nie oznacza to, że mamy włączyć np. disco polo, ale warto zadbać o to, aby na przyjęciu pojawiły się hity z różnych lat, a nie tylko z pokolenia Pary Młodej.

Co jeszcze trzeba przemyśleć? Rozmieszczenie gości przy stolikach, dekoracje, atrakcje dodatkowe. Organizacja wesel w Gdyni, Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Poznaniu oraz innych dużych miastach może często świadczona jest przez profesjonalne firmy zajmujące się kompleksowym zorganizowaniem imprezy.

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *