Kupno pierścionka – co powinieneś wiedzieć o diamentach i brylantach

Poszukujesz pierścionka zaręczynowego dla ukochanej osoby? Chcesz aby Twój wybór był jak najbardziej trafny? Przed dokonaniem zakupu warto poświęcić chwilę uwagi kwestii wyboru brylantu i poznaniu jego cech oraz parametrów tych niezwykłych kamieni.

Wielu osobom nierzadko wydaje się, że diamenty i brylanty to określenia, które można by uważać za synonimy. Nie do końca jest to zgodne ze stanem faktycznym. Warto jednocześnie podkreślić, że między tymi pojęciami istnieje zasadnicza różnica.

Kiedy diamenty stają się brylantami?

Proces powstawania diamentów jest niezwykle długotrwały, ponieważ może odbywać się na przestrzeni milionów lat. Diamenty to drogocenne kamienie szlachetne, tworzące się w głębinach ziemi z minerałów węgla. Powstawaniu diamentów towarzyszą ekstremalnie trudne warunki, takie jak niezwykle wysoka temperatura i ciśnienie.

Charakterystyczną cechą naturalnych diamentów jest brak połysku. Są po prostu matowe. Diamenty po oszlifowaniu, poddane jubilerskiej obróbce, stają się brylantami. Ogromny wpływ na jakość brylantu, ma sposób obróbki oraz doświadczenie osoby, który podejmuje się tego zadania. To właśnie jubiler ma decydujący wpływ na finalną bryłę kamienia oraz połysk.

foto1

Cztery C jako kryteria oceny nieoszlifowanych diamentów

Aby ocenić wartość nieoszlifowanego diamentu, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Stosuje się w tym celu tak zwaną zasadę czterech C, będącą podstawowym kryterium oceny tych niezwykle cennych, naturalnie pozyskiwanych kamieni. Do najważniejszych elementów, stanowiących o wartości nieoszlifowanych diamentów należy zaliczyć liczbę karatów, obliczaną na podstawie masy.

Biorąc pod uwagę kolor, to najdroższymi diamentami są kamienie bezbarwne. Jeżeli chodzi o klarowność i czystość diamentów, to za najcenniejsze są uznawane takie kamienie, które ani nie posiadają żadnych skaz, ani nie zawierają obcych ciał, które mogłyby znaleźć się w środku diamentu.

Dostępna w sklepie 79 Diamenty biżuteria kosztuje od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych. O wysokości ceny decyduje z jednej strony wielkość diamentu, z drugiej natomiast parametry, takie jak czystość bądź kolor. Oferowane przez nas brylanty to najwyższa jakość oraz najwspanialsza forma upamiętnienia jednej z najważniejszych chwil w życiu każdej pary.

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *