Najpiękniejsze chwile zostają na zawsze

Nie ulega wątpliwości, że to właśnie ślub jest jednym z najważniejszych momentów w życiu. To pewne ukoronowanie związku i obietnica szczerej i wiernej miłości. Poza niezwykłym duchowym przeżyciem ślub to również szereg rytuałów, które nadają ceremonii niezwykle uroczysty charakter. Piękna suknia, kwiaty, garnitur i wszystkie dekoracje sprawiają, że właśnie tego dnia można poczuć się jak w bajce, w której poza księżniczką i księciem nic i nikogo więcej nie ma. Może właśnie dlatego szczególną uwagę przywiązujemy do tego, by ten dzień został utrwalony na filmach i zdjęciach. I pomimo rozwoju technologii albumy ślubne z wydrukami są nadal niezwykle popularne.

Moda na zdjęcia

Nowoczesna fotografia ślubna sprawnie podąża za modą i coraz częściej stawia na improwizowane sytuacje, wykorzystanie natury czy też miasta jako tła oraz osadzenie nowożeńców w ich pasjach. Dzięki temu sama sesja może być niezwykłą i na swój sposób intymną sytuacją, która najpełniej pokazuje miłość, zaufanie i wyjątkowość chwili. Bohaterami spotkania są przecież Młodzi i ich miłość, a cała reszta jest tylko doskonałą oprawą, którą w danym momencie trzeba uchwycić i to czyni fotografia ślubna. Bydgoszcz daje nowożeńcom wiele możliwości, by w studiu lub w plenerze urządzić niezapomnianą sesję i potem do niej wracać.

Wybierz fotografa

Zanim zdecydujecie się na konkretnego fotografa, warto przemyśleć swoje oczekiwania. Niektórzy decydują się na klasyczne dokumentalistyczne sesje, inni szukają klimatu retro, a jeszcze inni pragną być oryginalni, a tym samym stawiają przed specjalistą poważne wyzwania. Warto więc znaleźć takiego profesjonalistę, który będzie potrafił nam doradzić, jak zrealizować pomysł, jakie narzędzia może wykorzystać i przede wszystkim, który będzie kreatywny. Dlatego właśnie kluczowe pędzie portfolio artysty z poprzednimi realizacjami. To doskonały „dokument”, który pokaże nam, czy wszystkim stronom podoba się to samo. I nie bójmy się szalonych pomysłów, których coraz więcej może uchwycić fotografia ślubna. Bydgoszcz będzie doskonałym miastem na różne sesje tematyczne i plenerowe, które można sprawnie zaaranżować, a ich efekt jest po prostu fantastyczny.

Moda na plener

Młodzi coraz częściej decydują się na zdjęcia poza studiem. Bardzo często wykorzystują ulubione miejsca lub też własne zainteresowania. Takie fotografie zazwyczaj są spontaniczne i szczere, ponieważ nowożeńcy skupiają się tylko na sobie. Dlatego właśnie taką sesją najlepiej zaplanować nie w dzień ślubu, lecz w innym terminie. Wtedy czas i uwagę możemy poświęcić tylko uwiecznianiu najpiękniejszych chwil. Niezwykłą popularnością cieszą się parki, plaże czy też miejsca nad wodą, ruiny oraz zabytkowe tereny Starego Miasta. To idealna sceneria, by uwiecznić romantyczny charakter spotkania zakochanych. Pewnego rodzaju subtelności, refleksy świetlne, kolorystyka kwiatów i nastrojowość chwili rewelacyjnie przekładają się na to, jak na siebie patrzą zakochani, a tym samym jak doskonale będą na zdjęciu wyglądać. Z drugiej strony zawsze można pozwolić sobie na odrobinę (lub trochę więcej) szaleństwa. Kto powiedział, że sesja nowożeńców nie może odbyć się na dachu wieżowca lub w zajezdni tramwajowej czy na złomowisku starych samochodów?

Coraz więcej par decyduje się również na wykorzystanie gadżetów, które sprawiają, że spotkanie z fotografią jest po prostu zabawą i pewnego rodzaju wyrazem dystansu do tego, co się oficjalnie promuje. Kluczem do udanej sesji jest przecież wyrażenie siebie – bez ograniczeń, bo wtedy jest najpiękniej.

Ślub coraz częściej młodym ludziom kojarzy się z radością wspólnych decyzji. Dlatego właśnie coraz częściej zdjęcia z ważnej uroczystości lub sesje fotograficzne nastawione są na oddanie spontaniczności i świetnej zabawy a nie na ustawianie młodych i gości do wspólnych ujęć. Wtedy otrzymujemy pamiątkę naprawdę szczęśliwych chwil, która pozostanie z nami tak długo, jak będziemy chcieli w formie fotoksiążki, albumu oraz cyfrowych prezentacji. Takie pamiątki są również świetnym prezentem przede wszystkim dla rodziców, dziadków oraz chrzestnych, ale możliwości fotografii są tak szerokie, że dla każdego gościa młodzi będą w stanie przygotować piękne podziękowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *