Planowanie wesela i moda ślubna

Człowiek, który organizuje wesele – czy to własne, czy córki, syna lub kogoś z bliższej rodziny – chce mieć stuprocentową pewność, że żaden element nie zostanie zaniedbany. Gdy przychodzi do zmierzenia się z tym niełatwym zadaniem na wielką skalę, okazuje się, iż pojawiają się tutaj rozmaite kwestie, stale piętrzą się i dochodzą nowe. Przyszłe panny młode pomagają sobie jak mogą, zaopatrują się w specjalnie na tę okazję stworzone plannery, dokładnie analizują każdy aspekt, robią notatki, poszukują inspiracji.

Pierwszą sprawą, nad jaką należy się pochylić możliwie najszybciej po cudownym dniu zaręczyn, gdy em

ocje już opadną, jest dokonanie rezerwacji sali weselnej. Zanim się to zrobi, należy wybrać preferowany styl, zestawić dostępne propozycje z listą spodziewanych, wstępnie zaproszonych gości i dopasować je do siebie. Warto w tym momencie mieć już pojęcie, jak powinien wyglądać kosztorys całości przedsięwzięcia. Sala powinna być na tyle przestrzenna, ażeby wszyscy weselnicy czuli się w niej dobrze, adekwatnie urządzona do planowanej aktywności na przyjęciu, czyli biesiadowania przy stole, spożywania przy nim posiłków oraz tańców i szeregu różnych zabaw mających miejsce na parkiecie. W razie większego wesela rezerwacja sporej przestrzeni wydaje się konieczna, natomiast w przypadku małego bankietu wystarczy także niewielka rozmiarowo salka.

Z osobami odpowiedzialnymi za salę i jej przygotowanie należy ustalić, jak będzie wyglądało menu. Ta kwestia zależna jest od preferencji smakowych gości, ponieważ ich samopoczucie wydaje się na weselu bardzo istotne. Liczba ciepłych posiłków, forma ich podania – półmiski bądź talerze, godzina, o której pojawią się na stołach, oto ważne aspekty weselnego przyjęcia, o jakich lepiej nie zapomnieć. Oddzielny stolik z zimnymi przekąskami też wydaje się dobrym rozwiązaniem. Koncepcja szwedzkiego stołu zazwyczaj sprawdza się świetnie. „Słodki kącik” to kolejna niebanalna propozycja. Ciasta, owoce, także cukierki – to, co ma znaleźć się w tym miejscu, stanowi efekt przemyśleń osób organizujących czy zlecających przyjęcie.

Suknie ślubne (polecamy FULARA&ŻYWCZYK), garnitury męskie i wszelka moda weselna to kolejne istotne zagadnienie. Szczególnie kobiety poświęcają wyborowi sukni na ten jedyny, najpiękniejszy w ich życiu dzień, mnóstwo czasu i uwagi. Należy tutaj dobrać fason do sylwetki danej pani. Model klasyczny i kształt litery A to ten, który zazwyczaj wybierają kobiety. Suknie z bufami typu Princessa są odpowiednie dla pań o szerszych biodrach i niedużym wzroście. Model prosty nadaje się idealnie dla panien młodych szczupłych lub lekko zaokrąglonych. Suknie zwiewne w stylu Empire gwarantują ładną prezencję paniom z małym biustem. Suknia typu Syrena została stworzona z myślą o sylwetce-klepsydrze. W idealnie dobranej sukni każda kobieta będzie czuła się wyjątkowo, a zarazem bardzo wygodnie niczym w luźnych ciuchach, jakie przywdziewa na co dzień.

Istnieje wiele ważnych aspektów związanych z weselem. Powinno się dokładnie rozważyć każdy z nich, aby potem wspominać ów dzień jak najlepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *