Sesja ślubna: jak znaleźć dobrego fotografa?

Sesja ślubna to pamiątka na całe życie, nic więc dziwnego, że każda para młoda chce, aby wypadła jak najlepiej. Ostateczny efekt zależy jednak nie tylko od samej pary, pomysłu na sesję, wykorzystanych rekwizytów i scenerii. Kluczową rolę odgrywa tutaj fotograf. Jak znaleźć tego, który odpowie na nasze potrzeby?

sesja ślubna

Fotografia ślubna: dobry research

Fotografia ślubna to szczególny dział fotografii jako takiej. Nie każdy fotograf jest w stanie poradzić sobie z takim wyzwaniem. Reportaże i sesje ślubne wymagają od niego bowiem nie tylko stricte praktycznych umiejętności, wiedzy o technice fotografii, lecz także zdolności do wejścia w szczególny rodzaj relacji z fotografowanymi. Chodzi tutaj przede wszystkim o szczególny rodzaj porozumienia między narzeczonymi a fotografem. Pierwszym punktem oceny potencjalnych kandydatów jest więc dobry research stron internetowych, portfolio, galerii na serwisach fotograficznych. Analizując dzieła poszczególnych twórców, koniecznie zwróć uwagę nie tylko na samą jakość zdjęć, lecz także ich klimat. Wybierz tego fotografa, którego realizacje (także pod względem estetyki, scenerii) są najbardziej zbieżne z twoimi oczekiwaniami. Strona taka jak ta: https://grzesiekkogut.pl bardzo wiele powie ci o umiejętnościach fotografa.

Umów się!

Decyzji o tym, komu powierzyć zlecenie na wykonanie sesji ślubnej i/lub reportażu ze ślubu i wesela nie należy jednak podejmować wyłącznie na podstawie materiałów zamieszczonych w sieci. To jedynie pierwszy etap selekcji. Z dwoma – trzema kandydatami na fotografa powinniście się spotkać i omówić wstępne propozycje ustawień, scenerii, formy przygotowania reportażu ślubnego. Rozmowa ta ma jednak na celu nie tylko ustalenie technicznych szczegółów, lecz także poznanie fotografa. Podczas spotkania bardzo szybko zorientujecie się, czy z daną osobą znaleźliście wspólny język i chcecie z nią dalej współpracować. To bardzo ważny element. Fotograf musi bowiem nie tylko zrozumieć wasz punkt widzenia, lecz także go przyjąć i przełożyć na sposób realizacji zdjęć. Od razu warto także ustalić szczegółowe warunki umowy. Zakres zlecenia na sesję ślubną i reportaż z wesela może być bardzo różny, więc należy zadbać, aby obie strony były pewne tego, co i jak ma zostać wykonane. W ten sposób unikniecie nieprzyjemnych rozczarowań. Ustalając godziny pracy fotografa, wykorzystanie dodatkowych pomocy (np. fotobudka), wskazując kluczowe elementy, na których wam zależy, dbacie o to, aby zdjęcia, które później otrzymacie, były takie, jak sobie to wymyśliliście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *