Ślubne tips&tricks

Niezaprzeczalnie ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Nic tez dziwnego, że wiele par stara się, by ten wyjątkowy dla nich dzień przebiegł bez zarzutów i zgodnie z planem. By ułatwić realizację tak ważnego przedsięwzięcia warto poznać kilka wskazówek, które z pewnością sprawią, że ślub i wesele będą niezapomnianym wydarzeniem zarówno dla pary młodej, jak i zaproszonych gości.

shutterstock_61715005

1. Bądź przedsiębiorczy.

Zaplanowanie budżetu związanego z organizacją ślubu jest jednym z najważniejszych zadań należących do pary młodej. Jednak bez względu na to, czy wesele będzie ekstrawaganckie na 200 gości, czy też skromną ceremonią dla najbliższych, warto w swoich działaniach być przedsiębiorczym. Z tego względu warto wyszukiwać ciekawe rabaty lub atrakcyjne promocje u różnych firm z branży ślubnej.

By uroczystość miała spójny charakter warto również przemyśleć powiązanie motywu przewodniego uroczystości nie tylko w papeterii ślubnej, ale także w dekoracjach stołu. Tym bardziej, że zamawiając zaproszenia, winietki na stół, menu, księgę gości, czy nawet pudełka na ciasta od jednego producenta można skorzystać z rabatów, które pozwolą zaoszczędzić. Wówczas zyskujemy podwójnie – tworząc jednolity wystrój na sali weselnej oraz zdobywając atrakcyjne zniżki. Dobrym przykładem może być sklep https://www.jdstyle.pl

2. Przewiduj nieprzewidziane.

Jednym z coraz częściej spotykanych trendów na weselach są specjalne kosze awaryjne, pełne niezbędnych rzeczy, które mogą się przydać każdemu z zaproszonych gości. Wyposażone w chusteczki, lakier do paznokci, igłę i nitkę, klej czy plastry, potrafią uratować nie jednego gościa z opresji. Kosze najczęściej są zamieszczane w miejscach ogólnodostępnych, tak by każdy z gości miał do nich dostęp.

3. Zadbaj o swój komfort.

Na ślubie, a także na przyjęciu weselnym para młoda jest w nieustannym ruchu. Dlatego też wybierając odpowiednie obuwie, warto zadbać o wygodę i komfort. Założenie nowych butów dopiero w dniu uroczystości, może skończyć się wieloma nieprzyjemnościami. Bolesne otarcia i pęcherze mogą sprawić, że cała uroczystość zakończy się przykrymi wspomnieniami.

4. Swobodnie przed obiektywem.

Nie każdemu przychodzi z łatwością pozowanie przed obiektywem. By uniknąć skrępowania i sztucznych póz na fotografiach, warto wzbogacić swój album o kilka zabawnych i swobodnych zdjęć z fotobudki. Obecnie taka atrakcja robi wśród gości weselnych prawdziwą furorę. Ciekawe akcesoria i nietypowe tabliczki zdecydowanie pobudzają wyobraźnię gości, a samo wykonywanie zdjęć ma bardzo swobodną formę. Jest to doskonała atrakcja oraz pamiątka w jednym.

5. Zatrzymać czas.

Wiele par już po swoim ślubie i weselu żałuje, że wiele rzeczy im umknęło. Dzieje się tak, ponieważ organizacja tego typu imprez ma przewidziane wiele atrakcji oraz elementów, o których należy pamiętać. Niemniej jednak warto mieć na uwadze, że taka uroczystość zdarza się raz w życiu i warto zatrzymać się na chwilę i przeżywać wszystkie wydarzenia „tu i teraz”. Martwienie się na zapas lub odhaczanie kolejnych wydarzeń z listy wprowadza niepotrzebny stres. W otoczeniu rodziny i najbliższych znajomych nic nie może zdarzyć się złego, a jeśli nawet przydarzy się niewielka wpadka jest ona szybko zapominana.

Zapisz

Warto również przeczytać:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *