W jaki sposób poprosić o zostanie świadkiem?

Małżeństwo to niezwykle ważny moment w życiu każdego mężczyzny i każdej kobiety. Młoda Para chce, aby ich ślub i wesele wyglądało jak najlepiej. Z tego powodu przygotowania do tego wydarzenia najczęściej rozpoczynają się na długo przed planowanym ślubem. Osobą, która jest najbliżej młodych i która jest bardzo ważnym elementem wesela jest świadek lub świadkowa.

Kogo wybrać na świadka?
Jak poprosić o bycie świadkiem?
Jakie są zadania świadka?
Zastanówmy się, kto najczęściej jest wybierany do tej, tak istotnej roli.

Jak poprosić o bycie świadkiem?

Coraz bardziej popularna jest w Polsce tak zwana prośba o świadkowanie. Polega ona na oryginalnym i uroczystym zadaniu pytania o zostanie świadkiem na ślubie. Bardzo często do tego celu wykorzystuje się różnego rodzaju upominki. Ciekawym wyborem są na przykład wypełnione helem balony ze słowami „Czy zostaniesz moim świadkiem?”, które wylatują z pudełka na prezent. Dzięki takiej formie przyszły świadek lub świadkowa zostanie miło zaskoczony i zyska wspaniałą pamiątkę tej uroczystej chwili. Mniej spektakularną jest ozdobna kartka z prośbą o zostanie świadkiem. Bardzo często prośba o świadkowanie w tej formie połączona jest z drobnym upominkiem, który dobierany jest do indywidualnych upodobań. Spotkać się można z prośbami w formie zdrapek – jest to bardzo oryginalne i zabawne rozwiązanie. Zwykłe prośby w trakcie rozmowy są już passé – w dzisiejszych czasach nastrój weselny i odpowiednia oprawa zaczyna się dużo wcześniej!

Jakie są zadania świadka?

Kiedy prośba o świadkowanie zostanie przyjęta, należy zastanowić się nad zadaniami, jakie staną przed świadkiem lub świadkową. Osoba ta jest odpowiedzialna w głównej mierze za organizację. Jej zadaniem jest odciążenie Pary Młodej, która dzięki jej pomocy może w pełni korzystać z uroków ślubu i wesela. Rzecz jasna, wszystkie kwestie organizacyjne, także podział obowiązków powinien zostać ze świadkiem przedyskutowany – nie należy oczekiwać, że sam domyśli się on zakresu swoich zadań. Najczęściej jednak to właśnie świadek i świadkowa odpowiadają za organizację wieczoru panieńskiego i kawalerskiego. Ich zadaniami bardzo często są także: dbałość o obrączki, odbieranie prezentów, dbałość o komfort gości i wszelkiego rodzaju pomoc i wsparcie wobec Pary Młodej. Praca świadka często wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i może odbywać się kosztem jego zabawy, dlatego tak ważne jest, aby osoba wybrana do tej roli zdawała sobie z tego sprawę i naprawdę chciała służyć pomocą Młodej Parze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *