Wystrój sali weselnej – czego unikać

Czasami zdarza się tak, że samodzielnie musimy zatroszczyć się o wystrój sali weselnej. Niekiedy jest to spowodowane względami ekonomicznymi, innym razem niemożnością znalezienia preferowanej usługi na konkretny termin lub bliżej nieokreślonym zdarzeniem losowym. Jeśli tak się zdarzy i staniemy przed faktem, że wyłącznie od naszych możliwości będzie zależał ostateczny wygląd sali weselnej, musimy dobrze przemyśleć i dokładnie zaplanować cały proces dekorowania. Zobacz, czego unikać podczas strojenia sali na najważniejszy dzień w życiu każdej zaręczonej pary.

Przemyślany wystrój sali weselnej – dlaczego jest taki ważny

Wystrój sali weselnej ma ogromne znaczenie. Nawet najmniejszy błąd może wpłynąć negatywnie na cały przebieg imprezy, a co za tym idzie – spowodować mieszane uczucia wśród gości. Organizacja wesela nie jest sprawą prostą, nawet w tak dużych miastach, jak chociażby Kraków, gdzie mamy ogromny wybór zarówno sal weselnych, jak również firm oferujących usługi dekoracyjne.

Wystrój sali weselnej wymaga dopasowania dodatków nie tylko do stylu przyjęcia, ale także do samego wnętrza wybranej gospody czy restauracji. Kiedy za wzór bierze się takie sale, jak chociażby Gościniec Banasiówka – http://gosciniecbanasiowka.pl/, nie można stawiać na byle jakie dodatki. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że wystrój sali weselnej wcale nie musi być bardzo bogaty.

Wystrój sali weselnej – umiar to podstawa

Sale wystrojone skromniej, ale ze smakiem, równie dobrze prezentują się w oczach weselników, jak te udekorowane na bogato. Nie jest więc prawdą, że ostateczny wygląd sali zależy od wielkości nakładów finansowych. Wpływa na niego wyłącznie wyobraźnia dekorujących, odpowiedni dobór elementów dekoracyjnych i ich właściwa aranżacja. Mając przed sobą wygląd sali weselnej, musimy zastanowić się nad najczęściej pojawiającymi się elementami, takimi jak:

  • kwiaty,
  • balony,
  • tkaniny,
  • lampiony,
  • pokrowce na krzesła.

Najważniejszą kwestią związaną z dekoracją sali weselnej jest sposób dobierania tychże elementów i umiejętne połączenie ich ze sobą. Oczywiście, wszystko zależy od upodobań pary młodej, aktualnej pory roku oraz panujących w danym sezonie trendów. Ważne, aby wszystko współgrało ze sobą kolorystycznie i razem tworzyło spójną całość.

Przygotowanie sali weselnej – czego unikać

Jak już wiemy, wystrój sali weselnej można bardzo łatwo zepsuć choćby nieumiejętnie dobranymi elementami. Zobacz, czego należy bezwzględnie wystrzegać się podczas strojenia miejsca na wesele.

Nieumiejętne i nieprzemyślane mieszanie kolorów

Wybierzcie kolor dominujący albo przewodnią aranżację, która swoją barwą nie będzie zbytnio męczyła oczu, a przy tym idealnie skomponuje się z całokształtem sali. Przy braku jakiegokolwiek pomysłu warto kierować się aktualną porą roku i dominującymi w niej barwami.

Aranżacja z kwiatów sztucznych

Chyba nie ma nic gorszego niż widok sztucznych kwiatów na stołach. Takie dekoracje nie mają w sobie życia i sprawiają, że wesele staje się kiczowate i pozbawione prawdziwości. Dlatego nawet najskromniejszy bukiet, ale z kwiatów żywych i pachnących natychmiast wniesie na salę powiew świeżości.

Wiele elementów w jednym pomieszczeniu

Przygotowując salę od podstaw, nie warto na siłę dodawać kolorowych tkanin, balonów i innych ozdób, choćby były najmodniejsze w danym sezonie. W przeciwnym razie goście mogą dostać oczopląsu, a cała aranżacja pomieszczenia będzie ciężka dla oczu, nawet jeśli poszczególne elementy składowe będą prezentowały się pięknie.

Podsumowanie

Przy strojeniu sali weselnej należy zwracać uwagę na wszystkie elementy, które składają się na jej ostateczny wystrój. Nie mając żadnego planu i dekorując wnętrze „na bieżąco” możemy natrudzić się ponad miarę, a efekt może być co najmniej niezadowalający. Warto zwrócić uwagę na to, jak wyglądają inne wesela w Krakowie i tym samym inspirować się nimi, szczędząc sobie wpadek, które bardzo niekorzystnie wpłyną na odbiór imprezy weselnej przez gości. A przecież na ich zadowoleniu i naszym komforcie zależy nam najbardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *