6 pomysłów na oryginalne prezenty dla gości weselnych

Przygotowując wesele trzeba pamiętać o wielu istotnych szczegółach, takich jak suknia, dekoracje sali czy menu. Warto zadbać również o upominki dla gości, dzięki którym zapamiętają nasze wesele na długo. Co przygotować? Oto 6 pomysłów na oryginalne prezenty dla gości.

Drobne prezenty ślubne dla gości cieszą się od kilku sezonów dużą popularnością. Pary Młode prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych ciekawych drobiazgów. Warto postawić na oryginalność i podarować gościom coś, co będzie zarówno ciekawą pamiątką, jak i efektownym upominkiem. Aby przygotowane przez nas prezenty były wyjątkowe warto poświęcić czas na ich przygotowanie i jak najbardziej spersonalizować prezent, aby od razu kojarzył się każdemu obdarowanemu z naszym weselem. Co podarować, aby było oryginalnie?

1. Migdały

Symbolizują niekończącą się miłość i są odzwierciedleniem pięciu życzeń: szczęścia, zdrowia, pomyślności, długiego życia i miłości. Każdy z gości powinien otrzymać po 5 migdałów. Można zapakować je w ładne ozdobne pudełeczko, zrobić z nich kompozycję lub dołączyć jako dodatek do innego upominku. Ciekawym prezentem będzie też np. miniaturka drzewka migdałowego.

2. Łyżeczka z dedykacją

Można też postawić na bardziej praktyczny prezent i podarować gościom jakiś przedmiot codziennego użytku np. łyżeczkę do herbaty z inicjałami Pary Młodej i datą ślubu lub specjalną dedykacją. Przedmiot warto ładnie zapakować i ozdobić np. pachnącym kwiatem lawendy.

3. Podstawki pod kubek

Są bardzo łatwe w wykonaniu, wystarczy tylko kawałek drewna albo filcu, który możemy wyciąć w wybrany kształt. Podkładki można ozdobić np. zdjęciem Młodej Pary, własnoręcznie wykonanym obrazkiem czy odpowiednim do okazji cytatem.

4. Motyw kluczyka

Robiąc upominek dla gości warto też wykorzystać symbolikę klucza, który oznacza wspólne otwarcie nowych drzwi w życiu i szczęście na długie lata. Możemy go przygotować w bardzo osobisty sposób, dołączyć do niego dedykację albo np. wykorzystać jako dodatek do innego prezentu, niech kluczyk otwiera np. pudełko ze słodkościami.

5. Przysmaki własnej produkcji

Upominek, który zawsze robi wrażenie na gościach to produkt spożywczy własnoręcznie przygotowany przez Młodą Parę. Może to być np. domowej roboty nalewka, ciasteczka czy dżemy. Jeśli region, z którego pochodzi Młoda Para posiada jakiś tradycyjny, regionalny przysmak to może warto podarować go gościom. Będzie to z pewnością oryginalny i smaczny prezent, który ucieszy każdego. Oczywiście taki produkt powinien być odpowiednio zapakowany, najlepiej w tonacji kolorystycznej całego wesela i zgodnie z jego motywem przewodnim.

6. Zrób to sam

Jeśli Para Młoda wykazuje manualne zdolności warto przygotować coś samodzielnie np. serwetkę z wyhaftowaną datą wesela i imionami nowożeńców, kolaż ze zdjęciami Młodych, obrazek z podziękowaniami, kompozycję z suszonych kwiatów czy własnoręcznie przygotowane pudełeczko z ciekawą zawartością np. pachnącym mydełkiem. Można w ten sposób pokazać swoje zainteresowania i zdolności.

W poszukiwaniu inspiracji dotyczących prezentów ślubnych dla gości warto przeszukać internet, a nuż uda nam się znaleźć jakąś podpowiedź, jaki upominek przygotować. Pomocna może się okazać platforma ślubna Wedding.pl. Wystarczy wejść na stronę https://wedding.pl/inspiracje/prezenty-slubne/.

Przygotowując upominki dla gości wiele osób zastanawia się też, kiedy je wręczyć. Nie ma tutaj jednej, obowiązkowej tradycji, a wszystko zależy od Młodej Pary. Prezenty można ułożyć przy talerzykach, wręczyć gościom przy pożegnaniu lub poprosić np. kelnera, aby rozdał je podczas przyjęcia.

Z pewnością drobny upominek będzie miłym gestem, który ucieszy każdego gościa i sprawi, że ślub i wesele będą jeszcze lepiej zapamiętane i długo wspominane.

Foto: Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *