Catering okolicznościowy na weselu – największe wpadki

Już mi niosą suknie z welonem, już cyganie czekają z muzyką… Stop! A catering okolicznościowy na wesele? Przecież, gdy opowiadamy o weselach, to wspominamy przede wszystkim muzykę i… jedzenie! Dlatego, jeśli zależy nam na dobrej zabawie, to nie wolno zapomnieć o tych elementach.

Decydując się na catering okolicznościowy, mamy mniejsze szanse wpadki, niż w przypadku podania dań na talerzach. Wśród wielu dań do wyboru, każdy znajdzie dla siebie to, co lubi. Jednak nawet organizatorom cateringu okolicznościowego zdarzają się wpadki. Jak ich uniknąć? Warto zwrócić uwagę na parę kwestii.

Z wesela na pogrzeb

W obecnych czasach alergia stanowi chorobę cywilizacyjną. Mało jest osób, które na nic nie są uczulone. Alergia niestety może objawić się znienacka, dlatego nie jest powiedziane, że jeśli przez całe życie nie cierpieliśmy z powodu uczuleń, to możemy być spokojni! Dlatego lepiej unikać składników, które najczęściej wywołują alergie, czyli orzechów, wiśni czy selera. Bywają również na tyle poważne alergie, że osoba chora musi przestrzegać ścisłej diety, na przykład nie może jeść nabiału lub glutenu. Przed zamówieniem cateringu okolicznościowego, należy upewnić się, czy żaden z gości, a już przede wszystkim dziecko, nie wymaga oddzielnego menu.

A może kaszankę?

Skoro jesteśmy przy dietach, nie zapominajmy również o tych, dla których sposób żywienia stanowi ideologię, czy wegetarianach i weganach.
– Nie skazujmy osób, które świadomie zrezygnowały ze spożywania mięsa na jedzenie sałatki z ziemniakami, a już wielkim faux-pas jest zaproponowanie takiej osobie… kaszanki! Przecież robi się ją z krwi zwierzęcej! – mówi właściciel firmy Jajko organizującej catering okolicznościowy.
Jak więc zadbać o jaroszy? Można dla nich przyrządzić burgery z ciecierzycy czy buraka, hummus, zupy na bulionie warzywnym i wiele innych pysznych potraw, którymi pewnie chętnie poczęstują się również mięsożercy.

Gwarantem udanego cateringu okolicznościowego na wesele jest wybór firmy z odpowiednim doświadczeniem na rynku. Pamiętajcie, by zwrócić uwagę, a na powyższe kwestie, a na pewno uda się dopiąć wszystko na ostatni guzik. Życzymy udanej zabawy i pysznego jedzenia!

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *