Czy śmieszne podziękowania dla rodziców to dobry pomysł? Odpowiadamy!

Podziękowania dla rodziców w dniu ślubu to bardzo istotna część przyjęcia weselnego, ponieważ powodów do wdzięczności zazwyczaj jest wiele. To, czy śmieszne podziękowania dla rodziców będą dobrym pomysłem, jest zależne przede wszystkim od specyfiki ich charakterów oraz rodzaju poczucia humoru. Dowiedz się, czy zabawne podziękowania dla rodziców to dobry pomysł oraz jak można je zrealizować.

Jak przeprowadzić śmieszne podziękowania dla rodziców?

To, w jaki sposób powinnyśmy zabrać się za podziękowania ślubne dla rodziców, jest związane z tym, w jakich sytuacjach czują się komfortowo. Czy rodzice poproszeni na środek przy wszystkich gościach poczują się wyróżnieni i szczęśliwi, czy też skrępowani taką sytuacją? To pytanie, na które trzeba odpowiedzieć sobie samemu, co w dużej mierze uwarunkuje formę podziękowań.

W przypadku oficjalnych przemówień można pokusić się o zaproszenie rodziców na środek przy gościach oraz puszczenie im zabawnej piosenki nawiązującej do relacji rodzicielskich. Alternatywą może być powiedzenie tylko paru słów od siebie oraz wzniesienie toastu wraz z gośćmi. Sposobem na śmieszne podziękowania dla rodziców może być także organizacja gry dla rodziny, w której czasie goście będą musieli przyporządkowywać rozmaite stwierdzenia do mamy lub taty.

Drewniana skrzynka na alkohol dla rodziców

Inne pomysły na podziękowania dla rodziców

Jeśli wiemy, że rodzice nie poczują się komfortowo, będąc w centrum uwagi w czasie wesela, można pokusić się o bardziej stonowane podziękowania. Na początku przyjęcia weselnego podczas ceremonii można wręczyć im upominki symbolizujące wdzięczność młodej pary lub podziękować na osobności, jeszcze przed rozpoczęciem wesela. Wiele osób decyduje się na drzewko podziękowania dla rodziców, które wiele lat później stanowi ciekawą pamiątkę. Drzewko ma formę tablicy, najczęściej drewnianej, grawerowanej, na której zamieszczone są imiona pary młodej, rodziców oraz personalizowane zapiski. Tego rodzaju podziękowania dla rodziców można bez problemu znaleźć w sklepie artMA, w którym znajduje się wszystko to, co jest potrzebne podczas organizacji wesela.

Fotoobraz od pary młodej dla rodziców

 Jaki prezent dla taty na podziękowanie weselne? Co wybrać dla mamy?

Doskonałym prezentem dla taty na podziękowanie na wesele może być dobre wino lub whisky – w zależności od tego, jaki rodzaj alkoholu preferuje. Świetnym pomysłem będzie zapakowanie trunku w drewnianą skrzynkę na wino z dedykacją. Dla mamy można wybrać elegancką, grawerowaną skrzynię, a do środka włożyć jej ulubione rośliny. Można zdecydować się na także na:

●       statuetki gratulacyjne – które będą pełniły funkcję trwałej pamiątki tego wyjątkowego dnia,

●       podziękowania w pudełku – które można wzbogacić ulubionymi słodyczami lub funkcjonalnymi drobiazgami takimi jak biżuteria czy oryginalne breloczki,

●       dyplomy wraz z kwiatami – dyplomy mogą być grawerowane lub ozdobione w ciekawy sposób. Podziękowania świetnie dopełnią świeże kwiaty.

Oprócz tego doskonałym pomysłem jest zainwestowanie przykładowo w foto-obraz ze zdjęciem pary młodej, rodziców lub całej rodziny. Świetnie sprawdzi się w tym wypadku zdjęcie z sesji przedślubnej. Podstawą w dobraniu odpowiedniego prezentu w ramach podziękowań dla rodziców jest przede wszystkim znajomość tego, co lubią. Śmieszne podziękowania dla rodziców to dobry pomysł pod warunkiem, że mamy pewność, że zostanie pozytywnie odebrany. W innym wypadku warto się zdecydować na odrobinę mniej śmiałe, aczkolwiek wciąż oryginalne pomysły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *