Czy znasz 5 najważniejszych zasad szukania zespołu weselnego?

„Już mi niosą suknię z welonem…” Któż z nas nie zna tej ckliwej melodii polskiego bandu 2 plus 1? Chyba każdy! A już na pewno wszyscy Ci, którzy są w trakcie ślubno-weselnych przygotowań i z wypiekami na twarzy odhaczają kolejne zrealizowane zadania związane z organizacją tego wszakże najważniejszego w życiu wydarzenia. Po ustaleniu daty ślubu i zaklepaniu miejsca przyjęcia weselnego, jedną z najważniejszych rzeczy jest wybór zespołu weselnego i najlepiej będzie, jeśli zrobisz to korzystając z 5 poniższych zasad.

zespoł weselny

Decyzja o tym, jaki zespół weselny wybierzemy być może jest nie tylko jedną z najważniejszych, ale także najtrudniejszych – bowiem od muzyki na weselu w dużym stopniu zależy atmosfera całego przyjęcia. Nie zostawiaj więc tejże jakże ważnej decyzji przypadkowi – skorzystaj z poniższych zasad znalezienia idealnego zespołu na wesele tak, by być o krok bliżej do wymarzonego przyjęcia!

Zasada nr 1: Zacznij od przesłuchania nagrań zespołu.

Zespołu można szukać w różny sposób – poprzez polecenia innych, targi ślubne czy ten ostatnio najbardziej popularny – za pomocą sieci internetowej. Jednak bez względu na to, którą drogą obierzesz pamiętaj, że nawet najlepsze rekomendacje i najbardziej atrakcyjne ceny nic nie dadzą, jeśli nie spodoba Ci się muzyka, brzmienie instrumentów czy barwa głosu wokalisty. Jeśli szukasz przez Internet i zespół nie ma na swojej stronie zakładki z przykładowym wykonaniem utworów – poszukaj czegoś innego. To tak jakby sklep obuwniczy nie miał w swojej ofercie butów.

Zasada nr 2: Zapytaj o termin.

I najlepiej zrób to zaraz po tym, jak uświadomisz sobie, że muzyka jaką gra dany zespół weselny Ci się podoba. Bowiem najlepsze zespoły weselne śląskie mają zajęte wszystkie terminy nawet z dwu letnim wyprzedzeniem! Po co więc tracić czas na osobiste spotkanie z zespołem, skoro pod koniec rozmowy okaże się, że niestety ale w interesującym Ciebie dniu dany zespół muzyczny zabawia gości weselnych gdzieś indziej? Zatem miej głowę na karku – pytaj od razu.

Zasada nr 3: Poznaj członków zespołu.

Przykładowe, nawet najprzyjemniejsze dla Twojego ucha utwory muzyczne danego zespołu to jeszcze nie wszystko – wiadomo przecież, że na stronie każdy pokazuje się z jak najlepszej strony. Zatem, aby nie mieć w tym ważnym dniu swojego życia niemiłej niespodzianki lepiej będzie jeśli dodatkowo zdobędziesz więcej informacji na temat składu zespołu – na obecność jakich żywych instrumentów możesz liczyć, ile lat już razem grają, jak wygląda ich repertuar i czy nie mają problemu z nawiązaniem kontaktu z gośćmi. Większą część takich informacji dobry zespół weselny umieszcza na swojej stronie – jeśli spodoba Ci się to, co tam przeczytasz idź dalej, umów się na spotkanie i przekonaj się osobiście z kim masz do czynienia.

Zasada nr 4: Zapoznaj się dokładnie z ofertą zespołu weselnego.

Tutaj nie ma miejsca na żadne kompromisy – oferta musi być jasna i przejrzysta. Zespół musi działać legalnie na podstawie pełnoprawnej umowy. Musicie dokładnie ustalić godziny grania i czy ew. kapela jest gotowa grać dłużej niż planowano (jeśli zabawa – to do białego rana!) i jak taka sytuacja przekłada się na wynagrodzenie. Musi być też jasna kwestia zaliczki. Ponadto sprawdź czy w ofercie uwzględniono:

  • organizację zabaw weselnych
  • długość setów muzycznych
  • organizację przerw między setami
  • dostęp do nagłośnienia i oświetlenia

Zasada nr 5: Zapytaj o obszar działania.

Ok, zespół na wesele może być z Bielska Białej czy Krakowa – ale czy gra tylko w tych miastach czy też w grę wchodzą wesela organizowane na terenie całego województwa. Niby taka oczywista rzecz, ale jednak wiele osób o niej zapomina zakładając, że ich myślenie o obszarze działania danego zespołu jest zawsze zgodne z tym faktycznym. Lepiej i to wyjaśnić od razu, by później już przy podpisywaniu umowy się nie zdziwić, że zespół muzyczny nie będzie w stanie dojechać na miejsce imprezy.

Artykuł przygotowany w ramach współpracy z zespołem:
http://www.zespol-karaluchy.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *