Dary Matki Natury – wesele inspirowane naturą

Ostatnio w branży ślubnej bardzo modne stało się wykorzystywanie motywów natury. Dużą popularnością cieszą się dekoracje ślubne inspirowane na przykład stylem rustykalnym.

Często Panna Młoda decyduje się także na ozdoby inspirowane naturą – romantyczny wianek we włosach czy modne ostatnio kwiaty 3D na sukniach ślubnych. Słowem, powracamy do tradycyjnych, sielskich wesel, w których dominującą rolę odgrywa natura. Mniejsze, kameralne wesela, prostota i romantyzm naturalnych akcentów – czasem mniej znaczy więcej.

Motyw natury wciąż na topie

Jeżeli jako przyszła Para Młoda wymarzyliście sobie wesele inspirowane elementami natury, to przede wszystkim musicie wybrać odpowiednie miejsce na urządzenie takiego przyjęcia. Bardzo modne są wesela plenerowe. Jednak wielu Nowożeńców rezygnuje z tego pomysłu, z obawy na pogodę. Jak wiemy, nie zawsze w Polsce świeci Słońce na bezchmurnym niebie. Jeśli nie ufasz prognozom pogody i boisz się zaryzykować, możesz wybrać Salę Weselną, która otoczona jest pięknymi, zielonymi terenami ze zbiornikami wodnymi. Na przykład Rancho Pod Bocianem pod Warszawą oferuje aż 20 ha przepięknego zielonego terenu oraz  stylowe drewniane domki.

Przy wyborze Sali Weselnej zwróćcie uwagę przede wszystkim na otoczenie. Dobrze jeśli Dom Weselny oferuje także możliwość skorzystania z różnych atrakcji na świeżym powietrzu i dysponuje do tego odpowiednim miejscem. Dlatego też jednym z ostatnio obserwowanych trendów jest organizowanie zabaw na zewnątrz. Na przykład wieczorne puszczanie lampionów.

Oryginalnym pomysłem jest także modny  food truck, czyli pojazd na kółkach, w którym znajdują się przekąski, napoje serwowane dla gości weselnych. Ustawia się go blisko Domu Weselnego. Jeżeli uznacie, że przewodnim motywem kulinarnym będzie tradycyjna kuchnia staropolska, można umieścić w takim food trucku typowe polskie przekąski. W ten sposób nawiążemy to tradycji w nowoczesnym wydaniu.

W naturalnym świetle

Warto dodać, że wesele inspirowane naturą będzie doskonale prezentować się na zdjęciach. Wystarczy zajrzeć do Internetu i zobaczyć jak dobrze fotografują się tradycyjne, nawiązujące do naturalnych akcentów wesela. Dlatego też wykorzystanie polnych kwiatów, gałęzi, kolców, wianków do  ślubnych dekoracji stale wpisuje się w ślubne trendy na 2018 rok.

Wielu fotografów, którzy specjalizują się w sesjach ślubnych, podkreślają, że zdecydowanie lepiej fotografują się przyjęcia weselne, w których dominuje styl rustykalny. Nadaje to zdjęciom lekkości i świeżości. Zatem bardzo ważne jest wybranie miejsca, które ten styl uwydatni. Doradcy proponują sale weselne otoczone przestrzennymi, zielonymi terenami, w których przewodnią rolę będzie odgrywała natura, na tle której Para Młodych będzie się doskonale prezentować. W tym sezonie postawmy na minimalizm i naturalność!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *