DJ na wesele czy zespół?

Pytanie stare jak świat chciało by się powiedzieć. Faktycznie już od wielu lat, odkąd pojawiła się instytucja DJ na wesele, wiele osób rozważa jaka opcja obsługi muzycznej wesela jest lepsza. Ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ obie formy mają swoje niezaprzeczalne atuty i w obu kto chce, będzie mógł znaleźć jakieś małe wady. Poniżej rozważania, które postaraliśmy się, aby było jak najbardziej obiektywne i jak najlepiej pomagające w podjęciu trafnej decyzji.

Cena DJ na wesele kontra zespół

Jak to kiedyś napisał pewien DJ na wesele na swojej stronie: „Jestem lepszy od zespołu bo mniej jem” :) Oczywiście taka anegdota była żartem, ale faktycznie jest sporo osób, które swoje wybory kierują w stronę DJ-a, ponieważ jest on najczęściej tańszy od kapeli. Najczęściej, nie znaczy zawsze. Wykształciła się pewna grupa osób będących didżejami weselnymi, którzy dzięki wysokiej jakości swoich usług popartych odpowiednimi działaniami marketingowymi są drożsi od niejednego zespołu na wesele. Chwała im za to, ze potrafią w cenie zespołu sprzedać swoje usługi. Czy są niewarte swojej ceny ? Otóż najczęściej są warte ! Wiele osób od razu rezygnuje z opcji zespołu na wesele szukając od razu didżeja wodzireja i to najlepiej takiego, który godnie zastąpi kapele. Z kolei inna grupa nie wyobraża sobie osoby didżeja za sterami muzycznymi podczas wesela i od razu przeszukuje tylko i wyłącznie oferty weselnych orkiestr. Obie grupy mogą liczyć na udane wesela o ile dobrze trafią lub po prostu rzetelnie przeanalizują oferty. Ciężko wchodzi na jedną czy drugą stronę barykady, negować czy zachwalać jedno bądź drugie rozwiązanie. Przeanalizujemy rzetelnie wszystkie mam nadzieje za i przeciw wobec instytucji DJ na wesele i orkiestry. A więc podsumowując DJ weselny najczęściej tańszy od zespołu, ale nie jest to regułą. Wszystko zależy od stażu i poziomu świadczenia usługi.

W zakresie sprawdzonego zespołu możemy Wam polecić kapelę Roy http://kapelaroy.com.pl/ a sprawdzonego didżeja weselnego znajdziecie na stronie https://musicserwis.com/

Dla osób, które dysponują na obsługę muzyczną ograniczonym budżetem ważna wskazówka. Jak wiadomo należy członków zespołu, czy DJ-a wodzireja także ugościć przy stole jak standardowego gościa. Zatem skalkulować należy cenę przysłowiowego „talerzyka”. Przy duecie DJ + wodzirej będą to dwa menu, a jeśli zdecydujecie się na 6-osobowy zespół to do kosztów należy już dodać 6 miejsc przy stole. Chyba nie chcecie drażnić członków oprawy muzycznej zmuszając ich do zamawiania często cytowanej pizzy z pobliskiego punktu kulinarnego :)

Muzyka na żywo ogromna zaleta zespołu

Bardzo często, od wielu osób można usłyszeć, iż atutem zespołu i to atutem niepowtarzalnym jest brzmienie instrumentów na żywo i piękny wokal. Tak ! Nie można się nie zgodzić, brzmienie gitary, saksofonu, perkusji i innych instrumentów grających na żywo jest świetnym doznaniem dla zmysłów człowieka. Do tego wyrafinowany i niepowtarzalny wokal damski, męski, bądź daj Boże oba w tym samym miejscu – mega ! Jednak jest jedno „ale”. Nie wszystkie zespoły radzą sobie z zestrojeniem i zgraniem tego wszystkiego łącznie z głosem do kupy. Rozchodzące się tempo, zbyt głośne lub za ciche niektóre instrumenty, wokal niezbyt czysty, czasem wręcz nieprzyjemny w odbiorze na dłuższą metę. Takie sytuacje się zdarzają. Zatem wybór zespołu jest obarczony większym ryzykiem związanym z nie do końca zgranym brzmieniem, niż DJ na wesele. Wybierając zespół koniecznym wydaje się posłuchanie go na żywo, bądź oparcie na sprawdzonych opiniach. Wybór zespołu weselnego bez weryfikacji wokalu i współbrzmienia wszystkiego w całości jest sporym ryzykiem. Muzyka na żywo będzie także niezaprzeczalnym atutem dla osób, które wymagają przywitania przez członków zespołu Pana Młodego bądź Pani Młodej przed domem, przy wejściu na salę weselną i dla tych, którzy w weselnych przyśpiewkach widzą jedną z weselnych atrakcji.

Repertuar muzyki na wesele

Zależy Ci na szerokim zakresie gatunków muzycznych ? Lubisz nowości z list przebojów ? Być może zespół na wesele tego nie zagra. Wiadomo, iż nowe utwory wymagają wspólnego opracowania przez członków kapeli, doszlifowania brzmienia, kilku prób, więc może być z tym problem. Generalnie sporo zespołów bazuje na starszych, sprawdzonych i wyćwiczonych hitach. Zatem klienci szukający muzyki na wesele i chcący dla gości przygotować sporo świeżych hitów z list przebojów powinni poważnie rozważyć ofertę didżeja na wesele. Z pewnością atutem dj-a jest właśnie dostęp do internetowych sklepów z nowościami oraz różnorakimi remiksami starszych przebojów.

Oświetlenie na wesele

Jeśli zależy Wam na klimatycznym oświetleniu parkietu, czy dekoracji oświetleniowej sali, to jest to domena DJ-a na wesele. To raczej oni mają podczas wesela czas i chęci, oraz co najważniejsze nowoczesne urządzenia, które nadają sali niepowtarzalnego klimatu. Oczywiście zdarzają się także zespoły, które posiadają w swoim asortymencie fajne ruchome głowy, reflektory i inne światła, ale jest to raczej mniejszość kapel. Dopytajcie, sprawdźcie, oceńcie, czy to co oferuje wytypowany zespół, czy DJ w zakresie techniki oświetleniowej spełnia Wasze oczekiwania.

DJ czy kapela – podsumowanie

Jak widać zatem obie opcje są godne rozważenia i każda z nich może być strzałem w „10” lub strzałem w kolano. Z pewnością każdy słyszał o upijającym się zespole, który z trudnością wytrwał do końca wesela, bądź o didżeju, który potraktował tą najważniejszą dla Młodych imprezę jako poligon doświadczalny na początku swojej kariery. Nie życzymy Wam takich zespołów, ani takich didżejów ! Życzymy Wam kapel, które dzięki idealnemu brzmieniu i pięknemu głosowi wokalisty „wyrwą z butów” gości na parkiecie. Mamy nadzieję, że DJ Wodzirej, którego być może wybierzecie na swoje wesele zaserwuje niezwykłą mieszankę mega sprawdzonych hitów, co będzie powodem bólu stóp weselników przez cały kolejny dzień. Podsumowując niezależnie od Waszego wyboru, życzymy, aby było to wybór jak najbardziej trafny !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *