Dlaczego warto wybrać muzykę smyczkową na zabawę weselną?

Organizacja ślubu i wesela to dla przyszłych małżonków i ich rodzin niezwykle duże przedsięwzięcie. Nie wspominając o tym, co w tym dniu najważniejsze – czyli przygotowaniu Pani i Pana Młodego – starannie i szczegółowo należy przemyśleć oprawę całej ceremonii i zabawy. Czy podczas uroczystości jest miejsce dla kwartetu smyczkowego?

muzyka-na-slubie

Oprawa muzyczna wesela i ślubu

Kwartet smyczkowy od wielu stuleci jest synonimem elegancji i klasy, a najwięksi monarchowie Europy chętnie gościli i doceniali utwory skomponowane na ten skład, jak również samych wykonujących je muzyków.

Muzyka klasyczna – wesele nie dla młodych?

W błędzie są jednak ci, którzy myślą, że współczesna muzyka na ślubie i weselu grana przez kwartet smyczkowy, musi ograniczać się jedynie do utworów typowych muzyki klasycznej. Profesjonalne kwartety smyczkowe oprócz popularnych utworów klasycznych, mają w swoim repertuarze również te bliższe czasom współczesnym. Nie ma zatem obaw, że na weselu powieje nudą. A wręcz przeciwnie podczas weselnego obiadu kwartet smyczkowy to doskonały akompaniament, który sprawi, że goście – i para młoda – czuć się będą jeszcze bardziej wyjątkowo.

Jaką wybrać muzykę na ślub i wesele?

Muzycy chętnie pomogą w doborze odpowiednich utworów. W przypadku uroczystości kościelnej mamy dość ograniczony wybór, jednak w przypadku wesela możemy pokusić się o ciekawie zaaranżowane standardy jazzowe, czy też współczesnej muzyki rozrywkowej.

Warto zadbać, aby na ślubie pojawiło się coś oryginalnego. Coś co zapadnie w pamięć na długie lata zarówno gościom jak i, przede wszystkim, Młodej Parze. A czymś takim może być właśnie niespotykana oprawa muzyczna wesela czyli muzyka w aranżacji kwartetu smyczkowego Mezzofourte z Łodzi.

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *