Jaki alkohol kupić na wesele?

Jeszcze kilkanaście lat temu nie był to żaden problem, szampan na toast i czysta wódka wystarczyły. Obecnie jednak to stanowczo za mało. Zmieniła się kultura picia i zmieniły się gusty. Na weselu powinno być kilka rodzajów napojów alkoholowych.

Jaki alkohol wybrać i w jakich ilościach?

Na początek oczywiście szampan. Jedna butelka na 5 osób oraz 2-3 butelki na zapas. Szampan powinien być schłodzony do temperatury 8 stopni i podany w wysokich, wąskich kieliszkach. Szampanem wznosi się toast za parę młodą i przybyłych gości.

Przed wyborem pozostałych alkoholi dobrze jest przeanalizować listę gości pod kątem ich preferencji. Unikniemy wtedy sytuacji, że któregoś rodzaju kupimy za dużo. Przyjmuje się, że czystej wódki potrzeba 0,5 l na osobę. W niektórych regionach panuje zwyczaj, że wychodzącym gościom wręcza się weselną flaszkę jako podziękowanie za udział. Oczywiście zakupy będą wtedy większe.

Alkohol na wesele powinien być dobrej jakości. Kupowanie najtańszej wódki zostanie odebrane przez gości jako ich lekceważenie. Najpopularniejsze gatunki wódki to Absolut, Finlandia, Pan Tadeusz, Soplica, Wyborowa. Oczywiście można pokusić się o bardziej oryginalny wybór, ale najczęściej wiąże się to z większymi kosztami. Wódka powinna być schłodzona do 8 stopni i podawana w małych kieliszkach bez nóżki. Z mocniejszych trunków kolorowych można podać whisky, rum, brandy. Nie będą one pite przez wiele osób, dlatego wystarczy tylko kilka butelek.

W ostatnich latach dużą popularnością na weselach cieszą się wina i to nie tylko wśród pań. Wino wytrawne lub półwytrawne doskonale podkreśla smak serwowanych potraw. Przyjmuje się, że wystarczającą ilością będzie 0,35 l na osobę. Zaplanowaną ilość trzeba rozdzielić na wino białe i czerwone, oczywiście podajemy je w odpowiednich kieliszkach. Najpopularniejsze wina to Carlo Rossi, El Sol, Fresco.

W okresie letnim warto pomyśleć o serwowaniu piwa na weselu, ale nie butelkowego tylko z beczki. Na ogół mają one pojemność 50 l i za niewielkie pieniądze można je wypożyczyć. Beczka z piwem bardzo dobrze pasuje do wiejskiego stołu z regionalnymi specjałami. Dodatkowo będzie elementem wystroju sali weselnej.

Jeżeli w obsłudze wesela znajduje się profesjonalny barman to można gościom serwować także różnego rodzaju drinki, popisy barmańskie mogą być dodatkową atrakcją. Podając alkohole na weselu trzeba pamiętać o ich prawidłowej temperaturze, która podkreśli ich smak.

Zakup alkoholu na wesele najlepiej jest zrobić w jednym sklepie, można wtedy liczyć na pomoc sprzedawcy i mamy pewność, że alkohol pochodzi z pewnego źródła. Największy wybór alkoholi oferują hurtownie oraz sklepy internetowe.

Zobacz również: Hurtownia alkoholi Alkohol-online.pl/content/4-hurtownia-alkoholi – możliwość negocjacji cen przy większych zamówieniach.

Jedna myśl nt. „Jaki alkohol kupić na wesele?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *