Obowiązkowy punkt dobrej imprezy – fotobudka

Statyczne, pozowane zdjęcia z wesela, studniówki czy innej imprezy to już przeszłość. Co więcej nawet wykonywane z ręki lub „kija” selfie nie są już tak modne jak jeszcze rok, dwa lata temu. Niemniej jednak jakąś pamiątkową fotkę chcielibyśmy zachować – najlepiej w fizycznej, namacalnej postaci i jednocześnie w zabawnej, rozrywkowej formie. W związku z tym rekordy popularności biją ostatnimi czasy zdjęcia z fotobudki. Fotobudka to punkt, którego nie może zabraknąć na żadnej dobrej imprezie. Doskonale sprawdza się na weselach, imprezach firmowych, zjazdach integracyjnych, imieninach czy innych szeroko rozumianych imprezach okolicznościowych.

Fotobudka – co to takiego?

Fotobudka jak łatwo można się domyślić to po prostu budka, w której robi się zdjęcia. Tego typu budki za granicą, a nawet w Polsce były popularne już dobrych kilka lat/dekad temu – z tym, że ich zastosowanie było nieco inne. Zazwyczaj przeznaczone były do wykonywania ekspresowych zdjęć do dokumentów. Obecnie urządzenia te są po pierwsze o wiele bardziej zaawansowane. Po drugie służą do robienia zabawnych, pamiątkowych, imprezowych fotek.

Jak to działa?

Obsługa sprzętu jest bardzo prosta. Urządzenie składa się z aparatu oraz ekranu dotykowego. Na ekranie możemy wykonać podgląd zdjęcia, zmienić i dostosować pewne ustawienia i od razu wydrukować gotowe fotografie.

Modyfikacje mogą dotyczyć między innymi:

 • formatu i układu zdjęcia,
 • ilości zdjęć na pasku,
 • koloru fotografii (kolorowe, czarno-białe, sepia),
 • zastosowanego tła, użytych rekwizytów,
 • dodatkowego napisu pod zdjęciami.

Po uruchomieniu fotobudki automat robi trzy fotografie w pięciosekundowych odstępach. (Przez cały czas możemy na ekranie obserwować efekt swojej „pracy”, mamy więc wgląd w to, co wyjdzie później na zdjęciach.) Te pięć sekund to czas na zmianę rekwizytu, pozy, miny itp. To dużo i mało. W związku z tym warto ułożyć sobie w głowie wstępny scenariusz, przygotować rekwizyty i zaplanować, co chcemy przedstawić na zdjęciach. Przerwy między kolejnymi „pstryknięciami” są optymalne. Bez problemu zdążymy zmienić maski, gadżety, ustawienia i miny, ale wszystko to w atmosferze zabawy i spontaniczności. Nie chodzi nam przecież o sztuczne wystudiowane pozy, ale o dobrą zabawę i wesołe wspomnienia.

Po upływie około 20 sekund możemy odebrać gotowe zdjęcia (w trzech kopiach). Tyle bowiem trzeba na odpowiednie przetworzenie i wydrukowanie wysokiej klasy fotografii – w całości zaaranżowanej tematycznie przez nas, ale w jakości, której nie powstydziłby się profesjonalny fotograf.

Wybór odpowiedniej firmy

Wykonanie zdjęcia w fotobudce jest proste, może sprawić nam sporo frajdy i pozostawić namacalne, niezapomniane wspomnienia pod warunkiem, że zdecydujemy się na skorzystanie z usług jakiejś sprawdzonej firmy. Uwagę przykuwa firma Fun-Fotobudka, która wypożycza fotobudki na wesela i inne okolicznościowe imprezy. Jest to firma z siedzibą w Lesznie, która posiada jednak dodatkowe oddziały również w Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie. Tak szeroki zasięg jest sporą zaletą, ponieważ dzięki temu możemy liczyć na sprawny dojazd fotobudki bez względu na to, w jakim miejscu odbywa się planowana impreza. Tym bardziej, że w przypadku Fun-fotobudka dojazd do miejscowości oddalonych o nie więcej niż 40km od oddziałów jest bezpłatny.

Dlaczego warto postawić na animatora?

Mimo tego, że obsługa fotobudki jest bajecznie prosta, jeśli zdecydujemy się na ofertę jakiejś profesjonalnej firmy, będziemy mogli skorzystać z pomocy wyspecjalizowanego animatora. To zalecane rozwiązanie. Dlaczego?

Profesjonalny animator:

 • pomoże we wszystkich kwestiach technicznych związanych z robieniem zdjęć, ustawianiem preferencji i wyborem fotek,
 • poinstruuje nas oraz mniej i bardziej obeznanych w działaniu fotobudki gości, jak krok po kroku wykonać dobre zdjęcie,
 • pomoże dobrać odpowiednie tła, rekwizyty i inne gadżety,
 • podpowie mniej zdecydowanym, jak zrobić niebanalne, zabawne zdjęcia, świetnie wpisujące się w klimat danej imprezy.

Tworzymy radosny klimat – zabawne miny, pozy, tła i rekwizyty

Fajne, zabawne zdjęcie to nie tylko śmieszna mina czy nietypowa poza, ale to również odpowiednia oprawa. W związku z tym profesjonalne firmy, zajmujące się obsługą fotobudek, mają do dyspozycji klientów cały szereg tapet, rekwizytów, masek, okularów itp. itd. W związku z tym bez trudu można zaaranżować ustawienie, scenkę, która będzie pasowała do temperamentu danej osoby, sytuacji czy charakteru imprezy. Wśród bogatego asortymentu rozmaitych gadżetów każdy bez trudu wybierze coś dla siebie. (Propozycje można sprawdzić między innymi na stronie http://www.fun-fotobudka.pl) Wszystkie te atrybuty są ważnym dodatkiem. Kiedy już jesteśmy w nie wyposażeni, wystarczy dać ponieść się zabawie, a zdjęcia na pewno będą wyjątkowe i niezapomniane.

Specjalne życzenia

Kolorowe wąsy, zabawne okulary, peruki i doczepiane nosy sprawdzają się niemal na każdej imprezie. Co jednak w sytuacji, kiedy zamarzy nam się coś niestandardowego?

Jeśli zdecydujemy się na współpracę z profesjonalistami (jak np. Fun-Fotobudka), nie będzie z tym żadnego problemu. Warto jedynie odpowiednio wcześniej zgłosić chęć zorganizowania imprezy tematycznej lub indywidualne pomysły na dodatki -wówczas animator zdąży odpowiednio się przygotować i na pewno zaproponuje coś, co będzie idealnie wpisywało się w klimat danego spotkania.

Dlaczego warto?

Sceptycy i malkontenci nie widzą większego sensu w zamawianiu na imprezę fotobudki, skoro „można przecież samemu zrobić sobie zdjęcia”. W zasadzie nic w tym dziwnego – fotobudka nie jest propozycją dla maruderów i smutasów.

Pozostali wiedzą, że fotobudka to przede wszystkim:

 • świetna, spontaniczna zabawa,
 • doskonały sposób na ożywienie i uatrakcyjnienie praktycznie każdej imprezy, (to rozwiązanie jest w stanie rozkręcić każde spotkanie towarzyskie bez względu na wiek, płeć, status czy temperament uczestników),
 • rewelacyjne wspomnienia – zatrzymanie w kadrze pełnych frajdy i radości chwil (poza odbitkami, które każdy z uczestników imprezy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *