Sala weselna dostosowana do Twoich potrzeb

Wiele osób planujących wesele zadaje sobie pytanie – jaka sala weselna będzie najlepsza? Która z nich spełni moje oczekiwania? Wybór miejsca do świętowania tak wyjątkowej okazji jak zawarcie małżeństwa nie jest prosty, ale istnieje kilka wskazówek, które w znacznym stopniu mogą pomóc wybrać te najbardziej dostosowane do naszych potrzeb.

Wystrój

Sala weselna dostosowana do Twoich potrzeb powinna być dopasowana stylem do klimatu naszego wesela. Jeśli planujemy imprezę w stylu glamour, postawmy na miejsce, które przykuwa wzrok takimi elementami jak, na przykład, kryształowy żyrandol, błyszczące elementy dekoracyjne, bogato zdobiona ścianka usytuowana za miejscem dla Pary Młodej czy też złota lub srebrna zastawa. W przypadku zdecydowania się na wesele o charakterze rustykalnym, najlepiej wybierać miejsca, które charakteryzują się  naturalnym wystrojem opartym o drewniane, kamienne czy też płócienne dodatki.

Układ stołów

W zależności od liczby gości oraz naszych osobistych preferencji, powinniśmy zwrócić uwagę na układ stołów jaki proponuje sala weselna. Niektóre miejsca oferują rozwiązanie w postaci rozsadzenia gości przy okrągłych stołach, inne natomiast dysponują tradycyjnymi prostokątnymi stołami ustawionymi w dosyć długich rzędach. Spotyka się również sale, które posiadają oba rodzaje stołów i są w stanie aranżować przestrzeń według życzenia Pary Młodej. Warto więc spytać właściciela obiektu o rodzaj mebli, którymi dysponuje i to, w jakiej konfiguracji mogą być one ustawione.

Parkiet

Jednym z najważniejszych elementów wymarzonej sali weselnej jest parkiet dostosowany do potrzeb nowożeńców. Gdy planujemy duże wesele, a wśród zaproszonych znajduje się liczna grupa młodych osób, warto pomyśleć o miejscu, które dysponuje przestronnym parkietem mogącym pomieścić wszystkich tańczących. Warto również zwrócić uwagę, czy miejsce do tańczenia jest wydzielone na tej samej Sali, co miejsca siedzące dla gości czy też znajduje się w innej części budynku. W przypadku kameralnych przyjęć sprawdzi się mniejszy parkiet, a jeżeli planujemy tylko skromny obiad dla najbliższych możemy całkowicie z niego zrezygnować.

Menu

Gdy wybieramy miejsce na wesele powinniśmy się zorientować w menu, jakie dany obiekt proponuje – czy jest to kuchnia tradycyjna czy nowoczesna, czy istnieje opcja zamówienia dań wegetariańskich lub wegańskich. Równie istotną kwestią jest to, czy sala zapewnia takie rzeczy jak szampan na powitalny toast dla gości czy tort weselny. Warto spytać również o możliwość zamówienia słodkiego stołu lub stołu wiejskiego.

Pokoje noclegowe dla Pary Młodej i gości

Bardzo ważnym elementem, na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę jest to, czy sala weselna nad którą się zastanawiamy posiada pokoje noclegowe dla Pary Młodej i gości weselnych. Możliwość przenocowania nowożeńców jak i ich bliskich w tym samym miejscu, w którym odbywa się wesele, jest niezwykle praktyczne i pozwala na uniknięcie sytuacji, gdy goście wychodzą z wesela już po paru godzinach ze względu na długą drogę powrotną do domu.

Wybór idealnej sali weselnej nie jest łatwy, ale dzięki powyższym radom możemy szybciej znaleźć tę, która będzie dostosowana do naszych potrzeb i spełni nasze oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *